Weszło Junior

W poszukiwaniu młodych talentów w Londynie – “Gramy dla Polski”

W siedzibie Ambasady RP w Londynie już po raz czwarty odbyło się spotkanie przedstawicieli PZPN i trenerów kadr młodzieżowych z młodymi zawodnikami i zawodniczkami, którzy na co dzień grają na Wyspach Brytyjskich. Co ma na celu ta inicjatywa?

W tegorocznej edycji wziął udział Łukasz Fabiański. Bramkarz reprezentacji Polski aktywnie uczestniczył w tym spotkaniu, rozdawał autografy oraz odpowiadał na pytania, które zadawali młodzi zawodnicy.

Na konsultacje z trenerami młodzieżowych kadr przyjechało czterdziestu zawodników i zawodniczek z najlepszych akademii w Anglii.

Podczas wydarzeń z cyklu “Gramy dla Polski” najważniejsza jest rozmowa z piłkarzami polskiego pochodzenia. Przedstawiciele PZPN oraz selekcjonerzy kadr młodzieżowych starają się zachęcić ich do gry w reprezentacji Polski albo utwierdzić w przekonaniu, że podjęli dobrą decyzję, w kontekście gry dla naszego kraju.

– Myślę, że jest to coś fajnego. Daje to dzieciom możliwość poczucia tego, że są w kręgu zainteresowań kadry, z tego względu, że są Polakami – uważa Fabiański.

Zawodnicy i zawodniczki, którzy grają w różnych akademiach, mogą się spotkać. Mogą porozmawiać z trenerami kadr młodzieżowych. Rozmowy trwają bardzo długo. Część z nich była już na zgrupowaniach reprezentacji, a część się na nie wybiera, więc mogą się wymieniać swoimi doświadczeniami – dodaje Maciej Chorążyk, szef skautingu zagranicznego PZPN.

Więcej o spotkaniu dowiecie się z materiału przygotowanego przez portal Łączy Nas Piłka:

Fot. 400mm.pl