Weszło Junior

Zestaw powołań do młodzieżowych reprezentacji

W najbliższych dwóch tygodniach robimy sobie przerwę od piłki klubowej, a do gry wkroczą reprezentacje. Z tego też powodu w jednym miejscu zebraliśmy wszystkie powołania do młodzieżowych kadr Polski – od U-15, która towarzyski dwumecz z Irlandią, przez U-19, przed którą walka o awans do ME, aż po U-21 Czesława Michniewicza, którą czeka ważne starcie z Bułgarią.

U-21

Podopiecznych Michniewicza czeka spotkanie z Bułgarią (15 listopada, godz. 17:00) w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy oraz towarzyska potyczka z Czarnogórą (18 listopada, godz. 15:00).

Lista powołanych zawodników: Marcin Bułka (Paris Saint-Germain), Kamil Grabara (Huddersfield Town), Karol Niemczycki (Puszcza Niepołomice), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Maciej Ambrosiewicz (Wisła Płock), Mateusz Bogusz (Leeds United), Patryk Dziczek (US Salernitana 1919), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Sylwester Lusiusz (Cracovia), Jakub Moder (Lech Poznań), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).

***

U-20

Reprezentanci Polski do lat 20 zagrają ze Szwajcarią (14 listopada w Chojnicach) i Norwegią (18 listopada w Bytowie). Jacek Magiera na Turniej Ośmiu Narodów powołał łącznie 20 zawodników.

Lista powołanych zawodników: Marcel Zylla (Bayern Monachium), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen), Adrian Benedyczak (Chrobry Głogów), Michał Rakoczy (Cracovia), Bartosz Mrozek (GKS Katowice), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Mateusz Skrzypczak (Lech Poznań), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Jakub Kiwior (MSK Żilina), Dawid Kurminowski (MSK Żilina), Bartłomiej Wdowik (Odra Opole), Mateusz Górski (Puszcza Niepołomice), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa), Jakub Bednarczyk (St. Pauli), Patryk Plewka (Stal Rzeszów), Serafin Szota (Wisła Kraków), Przemysław Zdybowicz (Wisła Kraków), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin).

***

U-19

Bartłomiej Zalewski powołał zawodników na zgrupowanie, które odbędzie się w Walii w dniach 12-20 listopada. Podczas niego Polacy powalczą o awans na mistrzostwa Starego Kontynentu z Walią (13 listopada, godz. 13:00), Kosowem (16 listopada, godz. 13:00) oraz z Rosją (19 listopada, godz. 13:00).

Lista powołanych zawodników: Nicola Zalewski (AS Roma), Javier Ajenjo Hyjek (Atletico Madryt), Marcel Lotka (Bayer 04 Leverkusen), Oskar Nowak (Błękitni Stargard), Mateusz Żukowski (Chojniczanka Chojnice), Bartłomiej Mruk (Garbarnia Kraków), Szymon Czyż (Lazio Rzym), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Filip Dymerski (Lechia Gdańsk), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Cezary Miszta (Legia Warszawa), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Łukasz Bejger (Manchester United), Jędrzej Grobelny (Pogoń Szczecin), Marcel Wędrychowski (Pogoń Szczecin), Maik Nawrocki (Werder Brema), Paweł Gierach (Wigry Suwałki), Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Michał Bogacz (Zagłębie Lubin).

***

U-17

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17, Marcin Dorna, ogłosił listę powołanych zawodników z rocznika 2003 na konsultację szkoleniową, która będzie miała miejsce w Siedlcach w dniach 11-14 listopada.

Lista powołanych zawodników: Kamil Skręta (Arka Gdynia), Adrian Bielka (Escola Varsovia), Fabian Mrozek (FC Wrocław Academy), Adrian Dziedzic (Górnik Zabrze), Marcel Jaszczyk (Górnik Zabrze), Hubert Karpiński (Jagiellonia Białystok), Oskar Osipiuk (Jagiellonia Białystok), Dominik Kulon (Karpaty Krosno), Hugo Ista (KAS Eupen), Kacper Śliwa (Korona Kielce), Karol Fietz (Lech Poznań), Igor Ławrynowicz (Lech Poznań), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Jakub Cieślicki (Lechia Gdańsk), Jakub Kowynia (Legia Warszawa), Jakub Wyszkowski (MKS Polonia Warszawa), Dawid Brzozowski (Motor Lublin), Dominik Marczuk (Podlasie Biała Podlaska), Fabian Grzelka (Pogoń Szczecin), Łukasz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Wiktor Żurawski (Pogoń Szczecin), Marcel Misztal (GKS Tychy), Paweł Koncewicz-Żyłka (Wisła Kraków), Patryk Warczak (Wisła Kraków).

***

U-16

Dla większości z nich ten turniej może być przygodą życia. Na przełomie listopada i grudnia Polacy wystąpią w Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 16. Dariusz Gęsior, selekcjoner reprezentacji, wskazał listę powołanych zawodników, który polecą do Boliwii.

Lista powołanych zawodników: Patryk Romanowski (Escola Varsovia), Bartłomiej Maliszewski (Jagiellonia Białystok), Iwo Kaczmarski (Korona Kielce), Radosław Seweryś (Korona Kielce), Bartosz Brylowski (Lechia Gdańsk), Filip Koperski (Lechia Gdańsk), Kacper Urbański (Lechia Gdańsk), Norbert Pacławski (Lech Poznań), Adrian Tymiński (Lech Poznań), Jakub Złoch (Lech Poznań), Dawid Bugaj (Molde FK), Igor Martuszewski (Pogoń Szczecin), Maciej Styn (Pogoń Szczecin), Mateusz Chmarek (Rozwój Katowice), Mateusz Lipp (Ruch Chorzów), Piotr Starzyński (Ruch Chorzów), Marcel Ruszel (Sockers FC Chicago), Kuba Wiśniewski (Śląsk Wrocław), Kacper Duda (Wisła Kraków), Jakub Kolan (Zagłębie Lubin), Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin), Oliwier Zych (Zagłębie Lubin).

***

U-15

Najmłodszych reprezentantów kraju czeka podróż do Irlandii, gdzie w dniach 16-22 listopada będą przebywać na zgrupowaniu. Dodatkowo, rozegrają towarzyski dwumecz z gospodarzami.

Lista powołanych zawodników: Michał Rosiak (Arsenal FC, Anglia), Mateusz Jasiński (Escola Varsovia Warszawa), Tommaso Guercio (FC Internazionale Milano, Włochy), Bartosz Tomaszewski (Lech Poznań), Dawid Zięba (Lech Poznań), Jan Niedzielski (Lech Poznań), Mateusz Wójcik (Lech Poznań), Krystian Okoniewski (Lechia Gdańsk), Bartosz Krasuski (Legia Warszawa), Bartosz Mikołajczyk (Legia Warszawa), Jan Sobczuk (Motor Lublin), Konrad Magnuszewski (Pogoń Szczecin), Marcel Mendes-Dudziński (Pogoń Szczecin), Oskar Jarocha (Pogoń Szczecin), Marcel Szymański (Radomiak Radom), Kacper Masiak (Zagłębie Lubin), Kacper Terlecki (Zagłębie Lubin), Kamil Fura (Zagłębie Lubin), Oliwier Sławiński (Zagłębie Lubin), Oskar Kozdroń (Zagłębie Lubin).

Fot. Newspix