Weszło Junior

Przyszłość Zagłębia pod okiem profesjonalnych zawodników

W Sosnowcu wystartowano z programem szkoleniowym pt. “Przyszłość Zagłębia”. Młodzi zawodnicy w akademii trenują  raz w tygodniu pod czujnym okiem piłkarzy pierwszej drużyny. 

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że na treningu akademii w Górniku Zabrze pojawili się i czynnie uczestniczyli Jesus Jimenez oraz Szymon Matuszek, czyli zawodnicy pierwszego zespołu. Podobna praktyka, ale cyklicznie odbywa się w Zagłębiu Sosnowiec.

Tacy piłkarze, jak Szymon Pawłowski, Piotr Polczak, Patryk Małecki, Bartłomiej Babiarz, Matko Perdijić czy Quentin Seedorf, raz w tygodniu przekazują swoją wiedzę i doświadczenie adeptom futbolu z roczników od 2005 do 2013. 

– Jesteśmy przekonani, że tak bliski i regularny kontakt z zawodowymi piłkarzami będzie miał kapitalne znaczenie w dalszym rozwoju młodych graczy naszej akademii – takie słowa możemy przeczytać na Facebooku sosnowieckiej akademii.

W tym tygodniu Szkołę Podstawową nr 36 w Sosnowcu odwiedził trener pierwszej drużyny Zagłębia, Dariusz Dudek, oraz młody zawodnik – Mateusz Szwed. Była to nietypowa wizyta, gdyż poprowadzili oni… lekcję wuefu. Cała ta akcja miała na celu promowanie zdrowego trybu życia, a także samych lekcji wychowania fizycznego.

Fot. Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec, im. Włodzimierza Mazura/Facebook