MŚ U-17: Francuzi demolują Hiszpanów, gospodarze grają dalej

Przyjeżdżają na mistrzostwa ze składem naszpikowanym gwiazdami, a eksperci uważają, że mogą być jednym z faworytów do wygrania całej imprezy. Dostają w pierwszych dwóch meczach 0:3 oraz 1:3 i są na najlepszej drodze, żeby zamiast zdobycia pucharu, zaraz wracać do domu. Podnoszą się jednak z kolan, zwyciężają w ostatnim spotkaniu grupowym, wchodzą do 1/8 finału z trzeciego miejsca. Ogrywają Nigeryjczyków, w ćwierćfinale gromią Paragwaj i są już w półfinałach, gdzie czeka na nich Meksyk. Nie ma co ukrywać, Holendrzy w pięknym stylu wrócili do gry o mistrzostwo świata do lat 17…

Nie można jednak lekceważyć zespołu z Ameryki Środkowej. Do tej pory w pięciu meczach stracili tylko… jedną bramkę. W swojej grupie także zajęli trzecią lokatę, ale w fazie pucharowej idzie im znacznie lepiej. A nie mieli łatwego zadania, bo od razu trafili na Japonię, która mogła się pochwalić kompletem czystych kont.

Mimo, że mieli zdecydowanie mniejsze posiadanie piłki od zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, to oddali więcej celnych strzałów na bramkę, co sprawiło, że Zion Suzuki musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z własnej siatki.

Za pierwszym razem udało się pokonać zespół z Azji? Udało się i za drugim. Mecz był wyrównany, ale dzięki trafieniu Ali Avila z 77. minuty spotkania, Meksyk wyeliminował Koreę Południową i zameldował się w półfinale. W pojedynku z Holandią to jednak ekipa „Oranje” będzie faworytem.

Gdyby Hiszpania z Francją spotkały się w finale, nie wzbudziłoby to większego zaskoczenia. Ale los chciał, że obie drużyny trafiły na siebie dużo wcześniej.

„La Furia Roja” do tej pory nie prezentowali się nadzwyczajnie. Wyjście z grupy było ich obowiązkiem, a w najważniejszym meczu jedynie bezbramkowo zremisowali z Argentyną, której w mistrzostwach już nie ma (choć prowadzili już 2:0 z Paragwajem, w drugiej połowie stracili trzy bramki i odpadli – przyp. red.).

Hiszpanie w fazie pucharowej skromnie pokonali Senegal (2:1), a w ćwierćfinale przyszło im się zmierzyć z rozpędzonymi Francuzami, którzy, notują jak do tej pory komplet wygranych.

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego szybko wyszła na prowadzenie, ale w 60. minucie było już po wszystkim. Nie, że „Trójkolorowym” udało się złapać kontakt z rywalem, zdobyć jedną bramkę – oni strzelili ich pięć! W końcówce wynik spotkania na 6:1 ustalił Adil Aouchiche, sprawiając, że Hiszpanie znajdują się już za burtą.

Na podopiecznych Jeana-Claude Giuntiniego w meczu o awans do wielkiego finału czekać będą gospodarze. Brazylijczycy w 1/8 finału musieli się sporo natrudzić, żeby wyeliminować Chilijczyków, w pewnym momencie nawet przegrywali, ale udało im się odwrócić losy tego pojedynku. „Canarinhos” w ćwierćfinale trafili na reprezentację Włoch, którą pokonali dzięki bramkom Patrycka i Joao Peglowa z pierwszej połowy spotkania.

Komplet wyników 1/4 finału:

Pary półfinałowe:

Wydaje się, że do finału awansują Holendrzy. Ciężko wskazać jednak ich rywala. Francuzi podejdą do spotkania z Brazylią podbudowani wysokim zwycięstwem nad Hiszpanami, ale z drugiej strony – zawodnicy z Kraju Kawy, również odnieśli komplet zwycięstw, a w dodatku zagrają przed własną publicznością.

Będzie szalenie ciekawie, zatem przypominamy, że transmisje meczów MŚ U-17 dostępne są na TVP Sport.