U-15: Lasocki jak Nawałka, druga porażka z Irlandią

Reprezentacja Polski do lat 15 przegrała drugi mecz towarzyski z Irlandią. Polacy, tak samo jak we wtorek, ulegli 1:2. Mimo to selekcjoner naszej kadry, Rafał Lasocki, po meczu zaznaczał, że „zagrali mądrze taktycznie, zarówno w obronie, jak i w ataku”.

W pierwszym spotkaniu między tymi reprezentacjami na prowadzenie wyszli Irlandczycy. W rewanżu było inaczej. Polacy przejęli inicjatywę od początku meczu i w 7. minucie strzelili bramkę. Jej autorem był napastnik Radomiaka Radom, Marcel Szymański, który dwa dni temu również trafił do siatki rywali.

Gospodarze tego meczu też mieli swoje szanse w pierwszej części gry, ale golkiper Pogoni Szczecin, Marcel Mendes, stał  na posterunku i nie dawał się zaskoczyć. W drugiej części gry bramki zdobywali tylko Irlandczycy. Najpierw w 44. minucie odbitą futbolówkę przez bramkarza dobił Rocco Vata. Z kolei trafieniem z rzutu wolnego, dającego zwycięstwo Irlandii, popisał się Kevin Zefi w 68. minucie.

„Biało-Czerwoni” wracają z Galway bogatsi o nowe doświadczenia. Dwukrotnie przegrali z Irlandią, ale trener Rafał Lasocki uważa, że był to mocny rywal, a z samych występów swoich podopiecznych jest bardzo zadowolony:

Chwała chłopakom za grę, podejście do meczu, bo to było na bardzo wysokim poziomie. Przegraliśmy dwa mecze, ale dla zawodników najważniejsza była wygrana. To było widać na murawie, tę chęć zwyciężenia. Dla nas, trenerów, jednak równie ważny jest rozwój tych chłopaków. Cały czas im się przyglądamy. Ja jestem z nich dumny, bo zagrali mądrze taktycznie, zarówno w obronie, jak i w ataku. Słabiej wypadli jedynie w pierwszej połowie wtorkowego spotkania – zaznacza w rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka.

Irlandia 2:1 Polska
Rocco Vata 44′, Kevin Zefi 68′ – Marcel Szymański 7′

Skład Polaków: Marcel Mendes – Mateusz Jasiński (66′ Konrad Magnuszewski), Bartosz Tomaszewski, Bartosz Krasuski (80′ Kamil Fura) – Damian Wojdakowski (26′ Dawid Zięba), Bartosz Mikołajczyk (64′ Mateusz Wójcik), Oskar Jarocha (58′ Kacper Masiak), Tomasso Guerico, Michał Rosiak (50′ Kacper Terlecki) – Oliwier Sławiński (74′ Oskar Kozdroń), Marcel Szymański (68′ Krystian Okoniewski).