Weszło Junior

Były reprezentant Polski poprowadzi drużynę w CLJ. Zmiany w Hutniku Kraków

Beniaminek Centralnej Ligi Juniorów, Hutnik Kraków, po szesnastu kolejkach rozgrywek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Do bezpiecznego miejsca dającego utrzymanie tracą dwanaście oczek, co wywołało zmiany. Piotr Gaździcki nie jest już szkoleniowcem tej drużyny, a zastąpił go dotychczasowy trener zespołu do lat 17 – Grzegorz Staszewski. Z kolei jego miejsce zajął Łukasz Sosin, były reprezentant Polski.

32-letni Staszewski od stycznia będzie prowadził drużynę juniora starszego w Centralnej Lidze Juniorów. Jesienią jego dotychczasowi podopieczni wywalczyli awans do CLJ U-17 pokonując w dwumeczu barażowym Juventę Starachowice (5:1). Przed wyzwaniem utrzymania tego zespołu w grupie D stanie Sosin.

Były reprezentant Polski jest wychowankiem Hutnika Kraków. W swojej piłkarskiej karierze grał w takich drużynach jak Cracovia, Wisła Kraków, Odra Wodzisław Śląski czy Aris Limassol. W tym ostatnim klubie zakończył swoją przygodę z piłką. Jednak gdy jedno się kończy, coś nowego się zaczyna.

Sosin właśnie na Cyprze rozpoczął pracę z młodzieżą jako trener. Teraz będzie miał okazję przekazać swoją wiedzę i doświadczenie zawodnikom w Polsce, a pierwszymi jego odbiorcami będą zawodnicy Hutnika z rocznika 2003 i młodsi.

Fot. 400mm.pl