Weszło Junior

“Warto szkolić i pomagać innym” – II edycja stażu trenerskiego w Lechii Gdańsk

W dniach 10-13 grudnia odbył się staż trenerski w Lechii Gdańsk. Trenerzy z całej Polski mieli okazję wysłuchać m.in. wykładu Piotra Stokowca, zobaczyć treningi pierwszego zespołu oraz drużyn młodzieżowych.

W drugiej edycji stażu trenerskiego przeprowadzonego w akademii “Biało-Zielonych” wzięło udział ponad czterdziestu trenerów. Lechia nie robi tak, jak większość klubów w Polsce, czyli nie zaprasza co jakiś czas kilku trenerów na staż.

Raz w roku organizują duże wydarzenie dla wielu szkoleniowców, aby skupić ich w jednym miejscu i przekazać jak najwięcej. W swojej prelekcji Piotr Stokowiec zaprezentował strukturę i narzędzia działania pierwszej drużyny Lechii. W kolejnych dniach inni specjaliści w klubie przekazywali swoją wiedzę na wykładach, wystapili: Mariusz Szymkiewicz, Damian Korba, Paweł Habrat, Łukasz Smolarow, Maciej Kalkowski, Jarosław Bieniuk oraz Zbigniew Oszmana.

Sam niedawno byłem trenerem, który uczył się zawodu i wiem, jakie to ważne dla trenerów. Zawsze wychodziliśmy z założenia, że warto szkolić i pomagać innym. To też rozwijające dla nas. Świadczy też dobrze o klubie, że jesteśmy otwarci i transparentni. Zgłosiło się około 100 osób w kilka dni. Trenerzy chętnie chcą przyjeżdżać na taki staż, aby zobaczyć, jak wygląda praca w sztabie klubu PKO Ekstraklasy – wyjaśnia ideę projektu Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

Więcej w materiale poniżej:

Fot. Newspix