Weszło Junior

Trenerzy dla trenera. Charytatywna konferencja w Tychach

26 stycznia w Tychach odbędzie się konferencja szkoleniowa, z której cały dochód przekazany zostanie na cele charytatywne. Obsada i nazwiska prelegentów, którzy zrzekli się swoich wynagrodzeń – Paweł Grycmann, grupa Deductor, Rafał Kubów i Remco Ten Hoopen – sprawiają, że warto na nią zwrócić uwagę.

Konferencję “Trenerzy dla trenera” zorganizować postanowiła APN GKS Tychy we współpracy z Miastem Tychy oraz Śląskim Związkiem Piłki Nożnej. Zebrana z biletów kwota przekazana będzie na leczenie chorej na nowotwór (glejaka mózgu) Beaty, żony wieloletniego zawodnika, trenera pierwszej drużyny oraz doświadczonego wychowawcy wielu pokoleń piłkarzy w akademii Zbigniewa Konieczki.

– Tematyka konferencji nie jest przypadkowa. Prelegenci konferencji to osoby, które miały bardzo silny wpływ na ukształtowanie funkcjonowania szkolenia w naszej akademii – mówi Jarosław Ziemba, trener koordynator ds. szkolenia APN-u.

– Trener Remco, prowadzący u nas kilka lat temu obozy, konferencje oraz prelekcje dotyczące holenderskiej wizji szkolenia, podczas kilku stażów w Holandii ukształtował nasze spojrzenie na piłkę nożną. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, iż powstanie grupy Deductor również było oparte o fundament współpracy z tym trenerem-edukatorem. Kilka lat temu, kiedy w Polsce nie mieliśmy jeszcze modeli gry ani Narodowego Modelu Gry, trener Remco twierdził, że każdy klub powinien mieć spisaną swoją wizję w książce, w kilku segregatorach. I nigdy nie zakładać, że jest ukończona. Wizja zawsze się rozwija i nigdy się nie zatrzymuje – dodaje Ziemba.

Wejściówki na konferencję zakupić można w cenie 200 złotych. Trenerzy, który wezmą udział w tym wydarzeniu, otrzymają po 5 godzin do przedłużenia swoich licencji.

– Chcemy pomóc. Wszyscy prelegenci, których zaprosiliśmy na konferencję, podobnie jak trener Zbyszek, mają duży wpływ na to, jak w tej chwili wygląda funkcjonowanie APN GKS Tychy pod względem szkoleniowym. Autorski system szkolenia, którym się posługujemy, stworzony przez naszych trenerów, powstał między innymi w oparciu o wiedzę pozyskaną od Rafała Kubowa, Łukasza Targiela, Mateusza Maciejewskiego, Remco Ten Hoppena czy Pawła Grycmanna. Serdecznie zapraszamy więc do Tychów, bo chcemy podzielić się wiedzą i pomóc Beacie ze Zbyszkiem. Razem możemy więcej – podsumowuje prezes akademii Sebastian Hałatek.

Zapisy odbywają się przez portal PZPN24.