Trening i szkolenie

Ćwiczenie Tygodnia #71: Technika – podanie penetrujące

Podanie prostopadłe między obrońcami drużyny przeciwnej to w dzisiejszej piłce zabójcza broń. W #ĆwiczenieTygodnia trener Tomasz Oleksy pokazuje jak popracować nad jego techniką w dość analitycznej formie.

OPIS ĆWICZENIA:

Organizacja ćwiczenia jak na animacji. Zawodnicy podzieleni na grupy 5-6 osobowe. Dwa krótkie schematy podań z akcentem na podanie penetrujące:
– wariant 1 (czerwoni) – zawodnik z piłką zagrywa ją do jednego z partnerów, który wykonuje ruch do piłki. Po zagraniu piłki wstecznej, ten sam zawodnik wykonuje ruch w wolną przestrzeń, gdzie otrzymuje podanie penetrujące między manekinami
– wariant 2 (biali) – zawodnik wprowadza piłkę podaniem do jednego z partnerów, który podaniem wstecznym odgrywa ją do kolegi. Ten natomiast zagrywa podanie penetrujące między manekinami do drugiego z partnerów (gra na trzeciego) wbiegającego w wolną przestrzeń

Po każdym zagraniu piłki, przejście zawodników o jedno miejsce. Po przegraniu piłek z jednaj strony na drugą, to samo ćwiczenie jest kontynuowane w kierunku powrotnym.

SKRÓT VIDEO:

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

– jakość podań
– podanie penetrujące (odpowiednia siła oraz kierunek zagrania)
– timing (zarówno zawodnika bez piłki jak i z piłką)
– komunikacja, zwłaszcza wzrokowa

CEL ĆWICZENIA:

Doskonalenie techniki podań, akcentujące podanie penetrujące, inaczej mówiąc prostopadłe. Bardzo ważna jest jakość takiego podania (siła oraz celność). Pracujemy również nad poprawą odpowiedniego timingu (wyjście do piłki, podanie, wbiegnięcie w wolną przestrzeń).

***

Tekst powstał we współpracy z trenerem Tomaszem Oleksym