U-16: 3/3 i zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Izraelu

Udanie zakończyli reprezentanci Polski do lat 16 przygodę na turnieju w Izraelu. W ostatnim meczu, który decydował o końcowym układzie tabeli, pokonali zespół gospodarzy 3:2.

Podopieczni Dariusza Gęsiora w poprzednich starciach mierzyli się z rówieśnikami z Gruzji i Białorusi. Oba spotkania wygrali skromnie po 1:0.

„Biało-Czerwoni” w pierwszej połowie zdobyli trzy gole, znacząco przybliżając się do triumfu nad reprezentacją Izraela. Na przerwę Polacy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, ponieważ jednym trafieniem odpowiedział Liam Hermesh. Po zmianie stron gospodarze byli w stanie jeszcze raz pokonać golkipera naszej drużyny, ale to nie wystarczyło na ogranie reprezentantów Polski, którzy ostatecznie triumfowali w całym turnieju.

Polska 3:2 Izrael
Dawid Bugaj 11′, Norbert Pacławski 14′, Michał Litwa 38′ – Liam Hermesh 28′, Liad Ramot 55′

Skład Polski: Oliwier Zych – Dawid Bugaj, Jakub Kolan, Mateusz Lipp, Radosław Seweryś, Patryk Romanowski (67′ Adrian Tymiński) – Norbert Pacławski (80′ Antoni Kozubal), Marcel Ruszel (67′ Tomasz Pieńko), Miłosz Brzozowski (80′ Wiktor Kamiński), Jakub Antczak (46′ Piotr Starzyński, 67′ Kacper Duda) – Michał Litwa (90′ Jakub Złoch).