U-17: Rewelacyjna pierwsza połowa i pewna wygrana Polaków

Reprezentanci Polski do lat 17 nie dali żadnych szans rówieśnikom z Chorwacji i pewnie zwyciężyli 4:0. Podopieczni Marcina Dorny dzięki wygranej nad zespołem z Bałkanów triumfowali w towarzyskim turnieju rozgrywanym w hiszpańskiej La Mandze.

Po pierwszych dwóch kwadransach gry bramkarz Chorwatów mógł się zasadnie zastanawiać, po co dzisiaj w ogóle wychodził na boisko. Już w 5. minucie popełnił katastrofalny błąd, gdy przepuścił niezbyt mocny strzał zza pola karnego autorstwa Jakuba Kwiatkowskiego.

„Biało-Czerwoni” poszli za ciosem i kilka minut później zrobiło się 2:0. Ładnym uderzeniem popisał się zawodnik Escoli Varsovia Fryderyk Gerbowski. Na boisku w La Mandze nie minęła nawet jeszcze połowa pierwszej części spotkania, a Polacy wyszli już na trzybramkowe prowadzenie. Asystę przy golu Szymona Włodarczyka zaliczył… wyrzucający z autu piłkę Jakub Kwiatkowski.

Zawodnik Legii Warszawa w 39. minucie podcinką zanotował swoje drugie trafienie, a po zmianie stron był bardzo blisko zdobycia hat-tricka. W polu karnym sfaulowany został Gerbowski, sędzia podyktował rzut karny, Włodarczyk podszedł do jedenastki, uderzył dosyć mocno, ale w tej sytuacji dobrze zachował się Mislav Zazdro, który wyłapał futbolówkę. Nasi rywale szukali swoich szans na zdobycie, chociażby honorowej bramki po stałych fragmentach gry, ale nieskutecznie.

Dzięki zwycięstwu nad Gruzją (2:0), Chorwacją i remisie z Norwegią (2:2), reprezentanci Polski do lat 17 z dorobkiem siedmiu punktów okazali się najlepsi w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Hiszpanii. Prawdziwe wyzwanie czeka ich już w marcu, gdy powalczą o awans na mistrzostwa Europy. W grupie zmierzą się z Włochami, Czarnogórą i Walią.

Polska 4:0 Chorwacja

Jakub Kwiatkowski 5′, Fryderyk Gerbowski 12′, Szymon Włodarczyk 20′, 39′

Skład Polaków: Krzysztof Bąkowski (46′ Jakub Ojrzyński), Jerzy Tomal (46′ Jakub Malec), Filip Balcewicz, Ariel Mosór, Jakub Kwiatkowski, Damian Kołtański (65′ Kacper Sezonienko), Jakub Kisiel (45′ Iwo Kaczmarski), Mateusz Łęgowski (65′ Patryk Kusztal), Fryderyk Gerbowski (85′ Filip Wilak), Mariusz Fornalczyk (65′ Marcel Misztal), Szymon Włodarczyk (74′ Paweł Chrupałła).