Weszło Junior

Turniej “Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” przeniesiony!

Na zaburzenie nie tylko profesjonalnych rozgrywek piłkarskich wpływa rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus. Również terminarze młodzieżowych turniejów wymagają modyfikacji.

Po tym jak dowiedzieliśmy się, że mecze Ekstraklasy oraz reprezentacji Polski odbędą się bez udziału publiczności, czytamy, że największy w Europie turniej dzieci – “Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” – zostanie przeniesiony.

W marcu i kwietniu toczyć miała się rywalizacja w finałach wojewódzkich jubileuszowej XX edycji rozgrywek. W majowy weekend natomiast – finały ogólnopolskie zakończone przed finałem Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

– W porozumieniu ze sponsorem tytularnym turnieju dla dzieci ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, PZPN postanowił przenieść te rozgrywki, w tym finały turniejów wojewódzkich na okres późniejszy. Także miejsce i termin finału turnieju zostaną ustalone w momencie, gdy ustanie zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19 na terytorium Polski – czytamy na stronie laczynaspilka.pl.