Weszło Junior

„Zasil Wartę swoją energią” – Akademia Warty Poznań z nowym sponsorem i projektami

Akademia Warty Poznań w najbliższym czasie przeprowadzi akcję „Zasil Wartę swoją energią”, w ramach której odbędą się zajęcia popularyzujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Mają one zachęcić do trenowania piłki nożnej. Zostanie rozegrany również cykl turniejów, a ich uczestnicy będą mogli liczyć na stypendium oraz miejsce w drużynach młodzieżowych “Zielonych”.

Ten projekt zostanie zrealizowany przez akademię Warty Poznań dzięki współpracy z firmą energetyczną Enea, która stała się ich głównym sponsorem. Podpisana umowa będzie obowiązywać do końca stycznia 2021 roku. Przez cały 2020 rok wszystkie zespoły młodzieżowe „Zielonych” będą występowały w koszulkach z logotypem spółki.

– Marka Warty Poznań, klubu, który słynie z dobrej pracy z młodymi piłkarzami, to lata doświadczeń i efekt pracy wielu świetnych trenerów. Do ich wiedzy i zaangażowania dokładamy teraz nowe projekty. Wszystko po to, żeby rozwój naszych wychowanków był jeszcze bardziej wszechstronny – uważa dyrektor Akademii Warty Poznań, Wojciech Tomaszewski.

Poznański klub słynie ze szkolenia dzieci i młodzieży. W zeszłym roku z tego tytułu otrzymali od PZPN-u 800 tysięcy złotych, ponieważ stawiali na młodych piłkarzy w I lidze i uplasowali się na trzecim miejscu w Pro Junior System. Obecnie w drużynach dziecięcych i młodzieżowych szkółki jest blisko 300 zawodników. Współpraca z Wartą Poznań odbywa się w ramach Enea Akademii Sportu, która promuje aktywność fizyczną u dzieci i młodzieży.

Fot. Newspix