Weszło Junior

QUIZ. Pamiętasz naszych mistrzów? Wracamy na Euro U-18 do Finlandii!

Z uwagi na fakt, że siedzicie w domach (oby!), postanowiliśmy wam choć trochę umilić ten czas, ruszając z serią quizów związaną z piłką dziecięcą i młodzieżową. Na pierwszy ogień idzie kadra, która sięgnęła po tytuł mistrzów Europy do lat 18 w 2001 roku, pokonując po drodze m.in. Hiszpanię 4:1. Spora część zawodników z tej reprezentacji zrobiła kariery. Ilu z nich pamiętasz? A może kilku odgadniesz? Spokojnie, przygotowaliśmy podpowiedzi – zawierają one informacje dotyczące klubów, w których grał dany zawodnik. Swoim wynikiem pochwalić się możesz w komentarzach!

To nie był jedyny sukces rocznika 1982 na arenie międzynarodowej. Dwa lata wcześniej, w 1999 roku, jako zespół U-16 również dotarli do finału mistrzostw Europy. Tam jednak musieli uznać wyższość Hiszpanów (1:4), gdzie grali chociażby Pepe Reina czy Mikel Arteta.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy z jednym zawodnikiem (link do całości), który świętował sukcesy z tą kadrą i tak ją scharakteryzował: – Super grupa, która spotkała się w jednym czasie i jednym miejscu. Zaangażowani zawodnicy. Czym jest talent? Byli to wszyscy wyróżniający się zawodnicy i wyselekcjonowani z trzystu innych. To był też taki okres, gdzie większość z nas już wchodziła do pierwszych zespołów. Każdy z nas był po debiucie.

Przechodząc już do samego quizu, to w nim są podpowiedzi – pozycja na boisku i kluby, w których występował. Nie musicie wpisywać pełnego imienia i nazwiska, wystarczy samo nazwisko. W quizie wzięliśmy pod uwagę również wicemistrzów Europy do lat 16 z 1999 roku. Obie kadry prowadził ten sam selekcjoner, a dziesięciu zawodników przywiozło medale z obu tych imprez.

Jeśli uda ci się wypisać wszystkich zawodników, to jesteś przekozak! Bo to zadanie nie należy do najłatwiejszych, owszem jest kilka oczywistych nazwisk, ale są tacy, o których większość kibiców niewiele po wydarzeniach sprzed dwóch dekad słyszała.

Cytując klasyka: Nie przedłużajmy, zaczynajmy!  


Fot. Newspix