Weszło Junior

QUIZ. Prowadził młodzieżówkę? Pamiętasz wszystkich selekcjonerów polskich kadr?

Dosyć często w polskiej piłce, zanim dany trener obejmował funkcje selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski, prowadził kadrę młodzieżową. Czy jesteś w stanie wskazać tych, którzy przeszli taką drogą? Kto poza nimi miał możliwość selekcji i pracy z najlepszymi młodymi zawodnikami w naszym kraju? Sprawdź się w naszym quizie!

Jerzy Brzęczek jest 66. selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, w stuletniej historii związku. Jedenastu z tych sześćdziesięciu sześciu trenerów przed objęciem pierwszej kadry pracowało z kadrą bądź kadrami młodzieżowymi. Należy jednak pamiętać, że te od samego początku nie istniały w Polsce. Zaczęły się pojawiać w latach 50-tych.

Kto miał przyjemność pracować z kadrami młodzieżowymi? Kazimierz Górski? Jacek Gmoch? Andrzej Strejlau? A może żaden z nich?

Przygotowaliśmy 71 nazwisk, a pośród nich kryje się 41 selekcjonerów kadr młodzieżowych, począwszy od U-15, kończąc na U-21. Mieliśmy na uwadze nie tylko XXI wiek, ale i XX. Na rozwiązanie naszego zadania masz 6 minut!

Jak zwykle chwalić się swoim wynikiem możesz na Twitterze. Dasz radę zrobić komplet? Powodzenia! A jeśli przegapiłeś nasze poprzednie quizy, możesz nadrobić je  TUTAJ.


Fot. Piotr Kucza