Weszło Junior

QUIZ. Wymienisz wszystkich zawodników z “Michniewiczówki”?

Podopieczni Czesława Michniewicza w ogóle nie powinni się znaleźć na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy do lat 21, bo mało kto wierzył, że uda się im w barażach wyeliminować Portugalię na czele z Joao Felixem, wartym więcej niż cała nasza kadra razem wzięta. To się jednak wydarzyło, a Polacy pojechali do Włoch… i wstydu nie przynieśli. Jesteście w stanie wymienić wszystkich 23 zawodników tej reprezentacji?

Najlepsze drużyny Starego Kontynentu do lat 21, a wśród nich Polska – chcielibyśmy takie obrazki oglądać częściej. Kibice nie mieli dużo czasu na odpoczynek od młodzieżowych turniejów. Ledwo co zakończył się mundial do lat 20, którego byliśmy gospodarzem, a już kilka dni później startowały mistrzostwa Europy U-21.

Od “Biało-Czerwonych” nie wymagano cudów i powrotu do kraju ze złotymi medalami na szyi, ale barażami z Portugalią pokazali, że mogą wygrać z każdym. Niestety, nawet dwa zwycięstwa w grupie nie pozwoliły im na awans do półfinałów.

Ostatni quiz o Centralnej Lidze Juniorów był dosyć trudny, więc teraz przygotowaliśmy coś łatwiejszego. Poniżej znalazło się 23 zawodników, którzy brali udział w ostatnich mistrzostwach, a waszym zadaniem jest wypisanie ich nazwisk. Dla ułatwienia podaliśmy pozycje, aktualny klub oraz w nawiasie drużynę, w której grali w trakcie turnieju. Gotowi? No to jazda!

Jeśli jeszcze nie rozwiązaliście naszych poprzednich quizów, możecie nadrobić je TUTAJ.

Fot. FotoPyk