Weszło Junior

Akademia Piłkarska Reissa Online – “razem wygrywaMY z wirusem”

Akademia Piłkarska Reissa, współpracując z projektem Indywidualne Fundamenty Gry, stworzyły nowatorski projekt Akademii Piłkarskiej Online. Jest to kompleksowy program treningów i zadań online dostosowanych do warunków domowych oraz zestaw materiałów edukacyjnych dla zawodnika i rodzica, w tym artykułów, konkursów i interakcji online z trenerem. 

Akademii zależy na kontynuowaniu wielokierunkowego i harmonijnego rozwoju swoich zawodników, o który na co dzień dbają trenerzy. W celu jego zapewnienia, należy pamiętać o czterech elementach sportowego rozwoju: wiedzy, mentalności, technice i motoryce. Chcąc doskonalić wszystkie powyższe obszary, Akademia opracowała 10 pakietów, które składają się na całość kompleksowego projektu Akademii Piłkarskiej Online. Ich tematyka obejmuje takie obszary jak: treningi online, zadania domowe, porady żywieniowe, diety oraz przepisy, artykuły poradnikowe, quizy i konkursy, czy zajęcia Minecraft & Brawl Star Heroes.

Przewagą tej nowoczesnej koncepcji rozwoju sportowego dzieci i młodzieży jest połączenie zajęć dbających o aktywność ruchową z ćwiczeniami umysłowymi, dzięki czemu Akademia zapewnia wszechstronny rozwój zawodników. Aktualne treści są publikowane w każdą środę i piątek w panelu rodzica oraz w mailach do rodziców i są podzielone na grupy, ze względu na zróżnicowanie wieku i poziom zaawansowania odbiorców. Aby dodatkowo zmobilizować podopiecznych, został wprowadzony element rywalizacji. Zawodnicy mogą zbierać punkty, dzięki którym mogą zdobyć atrakcyjne klubowe nagrody.

Ćwiczenia są przygotowywane przez sztab specjalistów, każde ćwiczenie zobrazowane jest filmem wideo, dzięki czemu zawodnik dokładnie wie, jak daną aktywność ma wykonać. Kluczowy jest również aspekt komunikacji zawodnika z trenerem poprzez dostępne komunikatory. Szkoleniowiec, na podstawie nadesłanych filmów, nie tylko ocenia zaangażowanie, systematyczność oraz jakość wykonywanych ćwiczeń, ale również mobilizuje i koryguje pracę swoich podopiecznych.

Źródło i fot. Akademia Piłkarska Reissa