Weszło Junior

Świat stoi w miejscu, a Chelsea zbroi się w młodzieżowców

Angielskie kluby nie mają obecnie łatwego życia. Nie dość, że Brexit może brutalnie zmienić ich rzeczywistość, to teraz jeszcze, jak cały świat, zmagają się z pandemią koronawirusa. Chelsea myśli przyszłościowo, dlatego kupiła kilku młodych zawodników.

Brexit będzie obowiązywał dopiero od przyszłego roku, ale co on zmieni w realiach klubów? Całkiem sporo, ponieważ… nie będą mogły sprowadzać niepełnoletnich zawodników!

FIFA zabrania transferów niepełnoletnich piłkarzy z wyłączeniem transakcji pomiędzy klubami z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wielka Brytania niebawem je opuści.

“The Blues” starają się zawczasu zadbać o swoją przyszłość, więc sprowadzili do siebie kilku młodych graczy. Dwóch z nich pochodzi ze Skandynawii, a mowa o Jimim Tauriainen, kapitanie reprezentacji Finlandii do lat 16, oraz Edwinie Anderssonie, piłkarzu szwedzkiego IFG Goteborg.

Ekipa ze Stamford Bridge stoczyła również pojedynek z Manchesterem United i Arsenalem o bramkarza Hartlepool, Brada Younga. Mierzący 194 cm wzrostu golkiper kosztował ich niecały milion funtów. Do akademii czwartej drużyny Premier League dołączy także 15-letni Leo Casteldine z AFC Wimbledon.

Fot. Newspix