Weszło Junior

QUIZ. Euro U-21 w Polsce. Pamiętasz, kto wystąpił przed naszą publicznością?

Mistrzostwa Europy do lat 21 w 2017 roku, które były rozgrywane w Polsce, miały przynieść kibicom sporo radości i pokazać, że mamy zdolną młodzież. Sam turniej pod względem sportowym nam niestety zupełnie nie wyszedł, a porażki ze Słowacją i Anglią oraz remis ze Szwecją spowodowały, że Polacy zakończyli imprezę w kiepskim stylu, już na fazie grupowej. Jesteś w stanie odtworzyć całą kadrę, która zagrała na tym Euro?

To był turniej, na który mogli pojechać Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (obaj rocznik 1994), czyli już etatowi reprezentanci seniorskiej reprezentacji Polski. Jednak nie otrzymali zgody od Napoli. Jeśli byliby w kadrze, może udałoby się ugrać coś więcej?

Naszych Orłów zweryfikowała wtedy Słowacja, gdzie występowali piłkarze tacy jak Jaroslav Mihalik czy Robert Mazan, niewiele znaczący ekstraklasowicze. Którzy zagrali wtedy świetne spotkanie i pokonali Polaków 2:1.

Ale na papierze mieliśmy całkiem mocny skład – aż siedmiu zawodników z tej grupy jest dziś regularnie powoływana przez Jerzego Brzęczka. Do tego jeszcze dochodzą piłkarze, którzy są lub byli w kręgach zainteresowania selekcjonera.

Łatwe zadanie? Dlatego podaliśmy jako podpowiedź tylko klub, który wtedy reprezentowali poszczególni gracze. Przez to przy jednej z osób widnieje informacja “bez klubu” – był to czas, kiedy kontrakt z klubem się skończył i szukał nowego pracodawcy. Euro U-21 miało mu w tym pomóc. Pomogło?

Tradycyjnie przypominamy, że możesz chwalić się swoim wynikiem na Facebooku i Twitterze oraz zmierzyć się z naszymi poprzednimi quizami (TUTAJ). Powodzenia!


Fot. Newspix