Weszło Junior

QUIZ. Najwyżej wyceniani młodzi piłkarze świata

Portal Transfermarkt słynie ze swoich wycen. W przypadku zawodników anonimowych – są one często oderwane od rzeczywistości. Ale gdy spojrzy się na najlepszych, to są one zbliżone do realnych kwot, za które dany piłkarz może odejść z klubu. Kilka tygodniu temu wprowadzono aktualizacje wartości rynkowych, które z uwagi na pandemię koronawirusa mocno spadły. Łącznie o… dziewięć miliardów euro. 

Nasi koledzy z Weszło jakiś czas temu zrobili quiz, w którym zestawili najwyżej wycenionych piłkarzy na świecie według Transfermarktu (TUTAJ). My zawęziliśmy tę listę do zawodników U-21, czyli do rocznika 1998 i młodszych. Jeśli mierzyliście się z tamtym quizem, to kilkanaście nazwisk się powtórzy. Wszyscy przecież znamy Mbappe, Haalanda czy De Ligta. To już nie tylko obiecujący młodzi piłkarze, a gwiazdy światowego formatu.

Zebraliśmy 100 nazwisk. Dlaczego aż tyle? Bo ci z końcówki listy, również są znani szerszej publiczności i grają na wysokim europejskim poziomie. A po drugie – pamiętajcie, że to młodzi zawodnicy kosztują najwięcej na rynku transferowym. Dla ułatwienia, oprócz wycen, podaliśmy przy każdym graczu jego klub i narodowość.

Pamiętasz, co możesz zrobić, gdy skończysz quiz? Oczywiście – pochwalić się swoim wynikiem na Facebooku lub Twitterze oraz sprawdzić nasze poprzednie zabawy (TUTAJ). Powodzenia!


Fot. Newspix