Trening i szkolenie

Ćwiczenie Tygodnia #87: Kontrola piłki i percepcja bez kontaktu z przeciwnikiem

Już w najbliższy poniedziałek wracamy do treningów w większych grupach. Do tego czasu jednak trzeba sobie radzić szóstkami. Ciekawej inicjatywy podjął się Wielkopolski ZPN, który opublikował materiał z kilkudziesięcioma środkami treningowymi na czas obostrzeń ze strony rządu. Jedno z nich prezentujemy w ramach #ĆwiczenieTygodnia.

OPIS ĆWICZENIA:

Zawodnicy ustawieni jak na grafice. Zawodnik z piłką wyznaczony przez trenera ma za zadanie wprowadzić piłkę w jedną z dwóch małych otwartych bramek wykorzystując zmiany kierunku prowadzenia piłki tak, aby wymanewrować swoim działaniem zawodnika po przeciwległej stronie, jednocześnie zawodnik po przeciwnej stronie ma za zadanie obserwować przeciwnika i wprowadzić piłkę najszybciej jak to możliwe w otwartą bramkę tego samego koloru i uderzyć do bramki.

SCHEMAT GRAFICZNY:

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

– kontrola piłki
– percepcja
– zmiany kierunku i tempa prowadzenia piłki

CEL ĆWICZENIA:

Zawodnik po przeciwległej stronie boiska musi obserwować swojego przeciwnika i jego zachowanie, jednocześnie panując nad własną piłką przy nogach. W ten sposób rozwija swoją percepcję, tym efektywniej, że dołożyć do ćwiczenia można presję czasu (można np. dodać rywalizację drużynową, kolejny gracz danego koloru startuje, kiedy jego poprzednik odda strzał).