Weszło Junior

Jak będą wyglądać awanse i spadki w Centralnych Ligach Juniorów?

Rozrywki CLJ chłopców i dziewczyn w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. Znamy mistrza CLJ U-18 i wiemy, że w młodszych kategoriach wiekowych w tej kampanii będziemy mieć bezkrólewie. Jak będzie jednak wyglądać kwestia awansów i spadków?

Zacznijmy od najstarszej kategorii wiekowej. W Centralnej Lidze Juniorów U-18 za końcową tabelę uznaną tą po 17. rozegranych kolejkach. Szczęśliwcem okazał się Górnik Zabrze, który przez cały sezon znajdował się w czubie tabeli, a w decydującej serii gier wskoczył na pozycję lidera. W związku z rozegraniem tylko jednej kolejki Ligi Makroregionalnej U-19, żaden z uczestników tych rozgrywek nie awansuje do CLJ U-18. Rozgrywki CLJ U-18 w sezonie 2020/2021 zostaną rozegrane w tym samym składzie.

W CLJ U-15 i CLJ U-17 kolejność zespołów nie została ustalona. Wszystkie 64 zespoły, które grały w tych rozgrywkach w rundzie wiosennej, zagrają w niej również w rundzie jesiennej. 

Jeżeli chodzi o Centralną Ligę Juniorek U-17 została przyjęta kolejność drużyn w tabelach poszczególnych grup po rozegraniu meczów 10. kolejki. Ze względu na brak możliwości rozegrania meczów finałowych, zwycięzca nie zostanie wyłoniony. Wszystkie drużyny utrzymują się w rozgrywkach i przystąpią do Centralnej Ligi Juniorek U-17 w sezonie 2020/2021.

Fot. Łączy Nas Piłka