Weszło Junior

QUIZ. Wszyscy mistrzowie Polski juniorów starszych

Mistrzostwa Polski juniorów starszych rozgrywane są, z przerwami, od 1936 roku. Aktualnie rozgrywki te znane są pod nazwą “Centralna Liga Juniorów”. Tydzień temu poznaliśmy nowego mistrza – Górnika Zabrze. Czy wiesz, jakie zespoły wcześniej sięgały po najcenniejsze trofeum w tej kategorii wiekowej?

Pierwsze mistrzostwa Polski juniorów starszych zostały rozegrane w 1936 roku. W sumie, przed II wojną światową, trzykrotnie wyłaniano najlepszą drużynę w tej kategorii wiekowej. Na kolejnego mistrza czekano aż do 1953 roku, kiedy to po raz pierwszy, po długiej przerwie, odbyły się te rozgrywki. Od tamtego czasu przerw już nie było.

Rozgrywki wielokrotnie zmieniały formułę, zasady, jak i nazwy. Bo od 2013 roku funkcjonuje Centralna Liga Juniorów. Przygotowaliśmy quiz, gdzie wymienić należy wszystkich mistrzów Polski, począwszy od roku 1936, a skończywszy na… (łapcie podpowiedź!) Górniku.

Mimo że quiz obejmuje wydarzenia z niemal całego wieku, wiele zespołów się powtarza. Wiele z nich jest bardzo dobrze znanych, jednak były też takie kluby, które sięgały po tytuł, a dzisiaj nie ma ich na piłkarskiej mapie Polski.


Fot. Newspix