Weszło Junior

QUIZ. Najmłodsi debiutanci w Ekstraklasie po 2000 roku

Już dziś wraca Ekstraklasa! Stęskniliście się? My zastanawiamy się czy trenerzy będą ochoczo stawiać na młodych zawodników. Doczekamy się kolejnych debiutantów? Tym razem w naszym quizie wzięliśmy pod lupę graczy, którzy w młodym wieku zadebiutowali w Ekstraklasie po 2000 roku. Czy jesteś w stanie ich wymienić?

Najmłodszym debiutantem w historii polskiej ligi jest Janusz Sroka. Napastnik ten rozegrał pierwszy mecz w barwach Cracovii w sezonie 1969/1970 mając 15 lat i 57 dni. Jednak on nie znalazł się na naszej liście, bo wzięliśmy pod uwagę tylko tych, którzy grali w Ekstraklasie po 2000 roku.

Najmłodszy z nich urodził się w 2004 roku i zaliczył debiut w barwach Lechii Gdańsk w tym sezonie, mając 15 lat, 3 miesiące i 14 dni. Wiesz, o kogo chodzi? Jeśli tak, to jeden punkt masz na samym starcie quizu.

Co do reszty, będziesz musiał wydedukować po naszych podpowiedziach. Podajemy datę debiutu, klub, rok urodzenia i liczbę występów w Ekstraklasie.

To nie jest łatwe zadanie, ale jesteś w stanie wykręcić dobry wynik, bo wielu z tych zawodników… po prostu znasz. Koniecznie daj znać w komentarzu, jak ci poszło!


Fot. Newspix