Weszło Junior

Czy oglądanie meczu to też trening?

Czy oglądając mecz, można się czegoś nauczyć i stać się lepszym piłkarzem? Reprezentant Polski, Damian Kądzior, w materiale zrealizowanym przez “Piłka dla wszystkich” pokazuje, na co zwraca uwagę podczas analizy spotkania.

Większość z was ogląda mecze dla przyjemności, natomiast można połączyć przyjemne z pożytecznym. Nawyk czytania gry może wam pomóc – amatorom i juniorom. Oczywiście nie chodzi o to, żeby od razu wejść na zaawansowany poziom analizy, jak to robi przy tablicy Jacek Gmoch. Jednak oglądając każdy kolejny mecz, możecie powiedzieć, że odrabiacie swoje zadanie domowe – twierdzi Michał Zachodny, analityk reprezentacji Polski U-19.

Damian Kądzior dogłębnie analizuje każdy swój mecz, co nie jest jeszcze powszechne wśród piłkarzy. Z czego to wynika? – Uważam, że z takiej chęci rozwoju i poprawiania swoich umiejętności, bo analiza swoich błędów może ci pomóc w tym, żeby ich jak najmniej popełniać w przyszłości. Każdy piłkarz popełnia błędy i zawsze może być lepszy. Zawsze staram się szukać, nawet takich małych rzeczy, żeby być jeszcze lepszy – zaznacza piłkarz Dinamo Zagrzeb.

Więcej w materiale poniżej:

Fot. Newspix