Weszło Junior

22 kluby kobiece z dofinansowaniem od PZPN-u

Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 będzie przekazywał łącznie milion złotych klubom, których zawodniczki będą pojawiały się na zgrupowaniach reprezentacji U-17, U-19 i seniorek. Pieniądze trafią do 22 ośrodków. 

Kobieca Ekstraliga nie miała tyle szczęścia co męska Ekstraklasa i decyzją władz – już nie wróci do gry w obecnym sezonie. Nie jest to jednak koniec piłki nożnej pań w trwającej kampanii, ponieważ zdecydowano się dograć rozgrywki Pucharu Polski. Mecze półfinałowe zaplanowano na 20 czerwca, a finał – tydzień później.

Za każdą zawodniczką, która pojawiła się na zgrupowaniu jednej z trzech najstarszych narodowych kadr, klub otrzymywał jeden punkt, a w przypadku, gdy dana piłkarka wystąpiła przynajmniej w jednym meczu – kolejny.

Milion złotych podzielono na 22 kluby, z czego największa kwota trafi do UKS-u SMS-u Łódź (269 tys. zł netto). Podium uzupełniają Medyk Konin (121 tys. zł) oraz Górnik Łęczna (114 tys. zł). Ostatni w tym zestawieniu AZS PWS Biała Podlaska otrzyma dokładnie 3759 złotych.

Fot. Newspix