Weszło Junior

Warta Talent – kolejny projekt dla najzdolniejszych

We wrześniu zeszłego roku ruszył projekt “Warta Talent”, który jest przeznaczony dla najzdolniejszej młodzieży w akademii Warty Poznań. Dodatkowe treningi są dedykowane konkretnym pozycjom na boisku. Piłkarze mogą w ten sposób nabyć kilka dobrych nawyków i nauczyć się pewnych zachowań, które pozwolą poznać specyfikę danej pozycji.

Poznański klub słynie ze szkolenia dzieci i młodzieży. W zeszłym roku z tego tytułu otrzymali od PZPN-u 800 tysięcy złotych, ponieważ stawiali na młodych piłkarzy w I lidze i uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli Pro Junior System. Obecnie w drużynach dziecięcych i młodzieżowych szkółki jest blisko 300 zawodników.

– Warta Talent to projekt, którego celem jest wprowadzenie jak największej liczby wychowanków do pierwszego zespołu – mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań. Program obejmuje 24 najzdolniejszych zawodników z roczników 2001-2005.

Pandemia koronawirusa pokrzywowata plany dalszego rozwoju tego projektu, aczkolwiek wróciły treningi, to i też powróciły dodatkowe jednostki dla najzdolniejszej młodzieży.

Fot. Newspix