Weszło Junior

Sebastian Milewski o ciężkiej pracy, świadomości i własnej wartości

W ostatnim odcinku podcastu “Przy Zielonym stoliku” na kanale Łączy Nas Piłka pojawił się Sebastian Milewski, piłkarz Piasta Gliwice. Jak to się stało, że trafił do drużyny mistrza Polski? Czy jego droga do miejsca, w którym się obecnie znajduje, była wyboista i pełna przeszkód?

Milewski to przykład piłkarza, który nie trenował w renomowanych akademiach takich jak Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa czy Wisła Kraków, a przebił się do seniorskiej piłki i gra regularnie w Ekstraklasie. Zaczynał w Mławiance Mława, a w 2012 roku trafił do Legionovii Legionowo. Przed transferem do Zagłębia Sosnowiec miał już na swoim koncie blisko 50 spotkań na poziomie drugiej ligi.

Szczerze powiem, że się cieszę, że przebyłem taką drogę. Zaczynałem w drugiej lidze, jeżeli mówimy o piłce seniorskiej. W Legionovii Legionowo zagrałem kilkadziesiąt spotkań i przeszedłem do Zagłębia Sosnowiec. Pół żartem, pół serio, mogę powiedzieć, że dobrze się stało, że nie awansowaliśmy w pierwszym sezonie do Ekstraklasy. Bo byłem wtedy bardzo młody i mogłem jeszcze ograć się na poziomie pierwszej ligi. Cieszę się, że tak wyglądała moja ścieżka – opowiada Milewski.

Cała rozmowa z młodzieżowcem Piasta Gliwice do odsłuchania poniżej:

Fot. Newspix