Weszło Junior

Kluby Ekstraklasy coraz chętniej otwierają się na sekcję kobiecą

Lechia Gdańsk, Cracovia i Śląsk Wrocław – te kluby zdecydowały się w ostatnim roku na otwarcie sekcji kobiecej, a w planach zrobienie to mają m.in. Legia Warszawa oraz Piast Gliwice. Takie zachowanie nie dziwi, ponieważ piłka kobieca w naszym kraju poczyniła spory postęp i cały czas się rozwija.

Nie można przejść obojętnie wobec tego, że polskie piłkarki grają w najlepszych klubach świata. Ewa Pajor od lat jest gwiazdą kobiecej Bundesligi, a niedawno dołączyła do niej Katarzyna Kiedrzynek, która w końcu chce triumfować w Lidze Mistrzyń w barwach VfL Wolfsburg.

Polski Związek Piłki Nożnej też dba o to, żeby piłka kobieca w Polsce stale się rozwijała, dlatego też od sezonu 2019/2020 zostały wprowadzone Centralne Ligi Juniorek do lat 15 i 17. Wprowadzono również różne dofinansowania dla klubów, bo to brak finansów jest największym problemem tej dyscypliny.

Jedną z inicjatyw, która zachęca dziewczynki do trenowania piłki nożnej, jest Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – zawodniczki widzą, że mogą podążyć drogą m.in. Pauliny Dudek, która jest Ambasadorką Turnieju oraz jego zwyciężczynią z przeszłości.

Więcej o perspektywie sekcji kobiecych w dużych klubach możecie się dowiedzieć z poniższego materiału wideo:

Fot. Newspix