Weszło Junior

Goncalo Feio o perspektywach i przyszłości Rakowa Częstochowa

Goncalo Feio przyjechał do Polski na erasmusa, a został na dłużej. Pracował w Legii Warszawa, Wiśle Kraków, a dziś jest asystentem Marka Papszuna w Rakowie Częstochowie. W realizowanym przez klubową telewizję programie “Przy kawie o Rakowie” opowiedział m.in. o perspektywach klubu z Częstochowy, fundamentach gry i portugalskiej myśli szkoleniowej.

Goncalo Feio dwukrotnie był gościem w audycji “Jak Uczyć Futbolu” na antenie radia Weszło FM. Przy pierwszej wizycie opowiadał o modelu gry i o tym jak go stworzyć. Za drugim razem rozmowa skupiła się na Xanthi FC, klubie, w którym pracował przed Rakowem, u boku Kiko Ramireza.

Za co jest odpowiedzialny w drużynie, która jest beniaminkiem Ekstraklasy?

– Współorganizacja treningów, bo jestem przecież członkiem tego sztabu. Do tego dochodzi analiza treningów, pomoc Markowi Papszunowi w ocenie rozwoju modelu gry, zespołu. Z trenerem Wojciechem Makowskim prowadzimy też indywidualny rozwój zawodników, poświęcam sporo czasu na stałe fragmenty gry. To nie jest nowość, bo osoba, która była na moim stanowisku wcześniej, też była za to odpowiedzialna. Teraz ja pełnię tę rolę – mówi Feio.

Cała rozmowa z portugalskim szkoleniowcem poniżej:

Fot. Newspix