Weszło Junior

Legia przenosi się do Książenic. Nowoczesny ośrodek już gotowy

Wszyscy w Warszawie czekali na tę chwilę. “Legioniści” od przyszłego tygodnia rozpoczną zajęcia w nowo wybudowanym ośrodku treningowym w Książenicach.

Mamy 2020 rok, a najpoważniejszy klub w 38-milionowym kraju do tej pory nie miał porządnego ośrodka treningowego. No to już ma, bo Legia Training Center to obiekt, którego warszawianom mogą pozazdrościć nawet na Zachodzie.

Budowę rozpoczęto na początku kwietnia 2019 roku, a kilkanaście miesięcy później jest już gotowa. LTC będzie nowym domem dla pierwszego i drugiego zespołu Legii oraz najstarszych roczników z akademii.

Obiekt w Książenicach ma wprowadzić nową jakość w historii klubu. Premierowe zajęcia odbędą się w poniedziałek, 13 lipca, gdy na boiska wyjdzie drugi zespół. W tym samym dniu zostanie otworzona bursa, a we wtorek swój debiut na Legia Training Center zaliczą drużyny U-17 i U-18.

Co z młodszymi rocznikami? Chłopcy z drużyn od U10 do U13 dalej będą trenować przy Łazienkowskiej, ale sporadycznie ich zajęcia będą odbywały się również w Książenicach. Na stałe do LTC przenoszą się zespoły od U-15, a drużyna do lat 14 będzie miała treningi w obu lokalizacjach.

Fot. Newspix