Weszło Junior

40 milionów złotych na Centrum Badawczo-Rozwojowe Lecha Poznań

To będzie przełom, jeżeli chodzi o metody szkoleniowe w Polsce. We Wronkach powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe, które pomoże Akademii Lecha Poznań wykonać kolejny krok w przód. 

Budowa ma zostać ukończona na przełomie 2021 i 2022 roku, a jej koszt wyniesie 40 mln złotych. “Kolejorz” połowę z tej kwoty otrzyma od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do Wronek zawitał sam Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który w swoim przemówieniu podkreślał, że piłkarskie talenty rodzą się w całej Polsce.

Czym będzie Centrum Badawczo-Rozwojowe? W budynku powstaną: pomieszczenia dla trenerów, kadry zarządzającej oraz dedykowane wypoczynkowi zawodników. Zaplanowano również salę do treningu funkcjonalnego, zaplecze medyczne, szatnie oraz pełne zaplecze organizacyjno-socjalne.

Bardzo ważnym elementem, a może i najważniejszym, jest nowoczesny symulator piłkarski – skills.lab. Zawiera on kilkaset zautomatyzowanych programów treningowych pozwalających na rozwój zawodnika na wielu płaszczyznach. Jak wygląda to w praktyce? Możecie zobaczyć w materiale wideo (tutaj).

– Blisko 20 milionów złotych dofinansowania budowy naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego to olbrzymi sukces całego klubu. Pracowaliśmy nad tym projektem od ponad trzech lat – zaznacza prezes Lecha Karol Klimczak. – Dziękujemy panu premierowi, pani minister sportu i wielu życzliwym osobom, które przyczyniły się do tego, że budowa nowego domu Akademii Lecha we Wronkach przechodzi z fazy planów w fazę realizacji. Chcemy wystartować z pierwszymi pracami jeszcze jesienią tego roku. Rozwój naszej Akademii traktujemy priorytetowo, ponieważ chcemy w Lechu konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy – podsumowuje.

źródło: Lech Poznań