Weszło Junior

822 kluby kobiece otrzymają dofinansowanie od FIFA

Niemal osiem i pół miliona dolarów – taka kwota zostanie rozdzielona między 822 kluby z 39 federacji. Wszystko w ramach funduszu solidarnościowego FIFA z ostatniego mundialu kobiet. Pieniądze zostaną w pełni zainwestowane w programy rozwojowe oraz piłkę młodzieżową dziewcząt. 

Dlaczego tak wiele ośrodków otrzyma wsparcie? Fédération Internationale de Football Association (FIFA) ustaliła, że pieniądze trafią do wszystkich klubów, w których występowały uczestniczki zeszłorocznych mistrzostw globu pomiędzy 12. a 22. rokiem życia.

– Oprócz miliarda dolarów, które zostaną przeznaczone na piłkę nożną kobiet w ciągu najbliższych czterech lat, te fundusze solidarnościowe będą miały zasadnicze znaczenie w tworzeniu większych możliwości gry w piłkę nożną dla kobiet i dziewcząt z całego świata – mówi oficjalnej stronie organizacji Sarai Bareman, szefowa piłki kobiecej w FIFA. – W czasach, gdy wiele klubów jest dotkniętych pandemią koronawirusa, FIFA nadal będzie inwestować w piłkę nożną kobiet w długoterminowej perspektywie, aby zwiększyć rozpęd i zainteresowanie wygenerowane latem ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że te dodatkowe fundusze pomogą klubom i federacjom członkowskim inwestować w tę dyscyplinę w przyszłości – dodaje.

Fot. Newspix