Weszło Junior

Nowy dyrektor sportowy Football Academy

Football Academy ma nowego dyrektora sportowego. Został nim Szymon Mlynek. – Jest to odpowiednie miejsce dla osoby z moimi kwalifikacjami i doświadczeniem – powiedział na starcie swojej przygody z FA szkoleniowiec z licencją UEFA Elite Youth A.

Młynek to absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej ze specjalizacją trenerską, który będzie kontynuować swoją karierę naukową, poprzez otwarcie przewodu doktorskiego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na tej samej specjalizacji. Szymon rozpocznie także studia podyplomowe “Rozumienie Gry” na Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu.

Nowy dyrektor Football Academy jest również członkiem komisji szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz przewodniczącym komisji szkolenia podokręgu Lubliniec. Młynek w przeszłości odbył staże m.in. Partizanie Belgrad, Legii Warszawa, Zagłębiu Lubin czy Widzewie Łódź.

Szukając nowych możliwości rozwoju chciałam znaleźć się w organizacji, która pozwoli mi rozwinąć się pod względem merytorycznym, praktycznym jak i organizacyjnym. Te wszystkie aspekty spełnia praca dyrektora sportowego Football Academy – mówi nowy pracownik największej sieci szkółek piłkarskich w Polsce.

Daje ona również możliwość pracy na każdym szczeblu piłki młodzieżowej począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym do zawodników na szczeblu CLJ-ki. Organizacja i struktura Football Academy daje możliwość ciągłego rozwoju i podwyższania swoich kompetencji w zakresie wiedzy i nauki związanej z piłką nożną. Nie mniej jednak mamy wiele do zrobienia i chciałbym rozwijać Football Academy pod względem szkolenia dzieci i młodzieży, kwalifikacji trenerów oraz ogólnego odbioru Football Academy w środowisku piłkarskim w Polsce. Mogę to podsumować cytatem “żeby osiągnąć sukces musisz najpierw uwierzyć, że możesz to zrobić” – podsumował.