Weszło Junior

Regularne szkolenia trenerów. Rusza nowy, internetowy projekt

Trenerzy piłki nożnej potrzebują inspiracji do swojej pracy. Korzystanie z doświadczeń i pomysłów innych kolegów po fachu oraz podpatrywanie ich, jest nieodłącznym elementem rozwoju ich warsztatu. Na polskim rynku pojawiła się inicjatywa, która wydatnie może ten rozwój wspomóc.

Od września swoje działanie rozpoczyna Szkoła Trenerów Online. Będzie to cykl szkoleń online organizowanych przez serwis EkstraTrener we współpracy ze specjalistami z całego świata. Zajęcia odbywać się mają co miesiąc.

Po majowych szkoleniach online z Maciejem Kędziorkiem, Mateuszem Ludwiczakiem, prof. Tadeuszem Hucińskim i Tomaszem Wilczewskim, których organizację w takiej formie wymusiła na nas pandemia koronawirusa, mieliśmy sporo zapytań o kontynuację nauki w taki sposób – mówi Paweł Szymański, organizator całej inicjatywy. – Zebraliśmy więc kilkunastu ludzi, co do których jakości wystąpień i wiedzy nie mamy wątpliwości, a którzy jednocześnie wyrazili wstępne zainteresowanie projektem – i ruszamy – dodaje.

Na pierwszy ogień pójdą trener Akademii Legii, a do niedawna trener główny w Akademii Rakowa Częstochowa – Filip Raczkowski, trener mentalny w sztabie ekstraklasowego Zagłębia Lubin oraz reprezentacji Polski do lat 17 – Rafał Kubów oraz koordynator Akademii Piłkarskiej Szczecinek, twórca serwisu “Piłka Nożna Dla Dzieci” – Jakub Śpiegowski.

Raczkowski skupi się na budowaniu zasad modelu gry, który współtworzył również w Rakowie, Kubów opowie o tajnikach odpraw, a Śpiegowski pokaże, jak ze szczegółami planować pracę z Żakami i Orlikami.

Osoby, które zapiszą się do STO, czeka intensywna praca. Wszystko zaczyna się od 8-godzinnej części wykładowo-warsztatowej oraz 2-godzinnej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) do wykładowcy. Uczestnicy otrzymają także do wykonania związane z tematyką zajęć zadanie domowe, omawiane i analizowane kilka dni później na dodatkowym webinarze.

Szymański: – Wierzymy, że nauka jest najefektywniejsza, kiedy omawiane zagadnienia można doświadczyć. Badania naukowe potwierdzają takie podejście, więc szkoda z nich nie korzystać. W STO stawiamy na pracę warsztatową oraz dodatkową pracę po szkoleniu – w formie zadania domowego. Wszyscy powtarzamy znany cytat “Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a… wzbudzisz we mnie pragnienie”, ale wciąż mało jest miejsc, w których te zasady wykorzystywano by w praktyce.

Kolejne daty i nazwiska prelegentów nie zostały jeszcze podane do wiadomości. Wśród wykładowców znaleźć się jednak mają m.in. Kędziorek, Aleksander Kowalczyk, Tomasz Tchórz, Michał Kwietniewski, Michał Naulewicz, Radosław Bella czy Tomasz Pasieczny.

Więcej informacji na temat STO przeczytać można tutaj. Pakiety roczne i kwartalne dostępne są tylko do końca tego tygodnia.

Fot. MentalPro