Weszło Junior

XXI edycja Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odwołana!

Spodziewaliśmy się, że tak może się stać. Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z firmą “Tymbark” oraz “Electrolux” zdecydował o odwołaniu XXI edycji Turnieju. Decyzja ma związek z nieustającym zagrożeniem epidemicznym i troską o bezpieczeństwo uczestników. 

W Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” biorą udział tysiące dzieci z całego kraju i organizatorzy doszli do wniosku, że nie można ryzykować ich zdrowia oraz życia.

– W czerwcu nie mogliśmy podjąć innej decyzji niż ta o przedwczesnym zakończeniu XX edycji Turnieju. Zdrowie wszystkich uczestników było, jest i będzie dla nas absolutnym priorytetem. W ostatnich tygodniach wspólnie z gronem ekspertów i w porozumieniu ze sponsorami wydarzenia analizowaliśmy sytuację pod kątem ewentualnego powrotu do gry jesienią. Jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że rozgrywki w dotychczasowej formule niosłyby za sobą zbyt duże ryzyko, dlatego zdecydowaliśmy o tym, że najbliższa edycja inicjatywy zostanie odwołana, ale przygotujemy dla sympatyków i uczestników Turnieju inne aktywności. Wkrótce poinformujemy o szczegółach, ale już teraz mogę zapewnić, że będzie ciekawie, wesoło, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Decyzja o odwołaniu XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” była trudna, bo wiemy z jak pozytywnymi sportowymi emocjami kojarzą się te rozgrywki i ile radości sprawiają one dzieciom. Jednak w obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników, była to jedyna odpowiedzialna decyzja, którą podjęliśmy wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Cały czas wierzymy, że jak tylko sytuacja się zmieni, wrócimy do normalności, także tej sportowej i rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wrócą do kalendarza najlepszych imprez sportowych w Polsce, bo nasza wiara w ten projekt się nie zmienia – dodaje Krzysztof Pawiński, CEO firmy Maspex.

– Polski Związek Piłki Nożnej oraz sponsorzy wydarzenia: firmy Tymbark i Electrolux, wyrażają nadzieję, że niebawem rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będą mogły wrócić w swojej tradycyjnej formie oraz że ogłoszone wkrótce alternatywne inicjatywy piłkarskie umożliwią zaszczepienie piłkarskiej pasji w tysiącach dzieci, które później – gdy tylko będzie to możliwe – wezmą udział w kolejnych edycjach Turnieju – czytamy też na stronie Łączy Nas Piłka.

Fot. Newspix