Weszło Junior

Rusza program UEFA Playmakers. Gdzie będą odbywały się zajęcia?

UEFA i Disney połączyły jakiś czas temu siły. Wyszła z tego inicjatywa skierowana dla dziewczynek od 5. do 8. roku życia. Kiedy startuje i jakie korzyści niesie za sobą program UEFA Playmakers? Gdzie będą odbywały się zajęcia?

Polska jest jednym z siedmiu krajów w Europie, które zdecydowały się wystartować w pilotażowym programie Playmakers. Pozostałymi nacjami, które również wprowadzą go w życie, są Szkocja, Rumunia, Serbia, Austria, Belgia i Norwegia.

We współpracy z klubami powstanie ok. 30 lokalizacji we wszystkich województwach, gdzie zajęcia będą oparte na scenariuszach filmów Disneya. Dziewczynki coraz chętniej zaczynają grać w piłkę, a takie inicjatywy sprawiają, że małych adeptek piłki nożnej pojawia się coraz więcej.

– To w tej chwili jedna z najważniejszych inicjatyw UEFA. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako jeden z pierwszych krajów w Europie do rozpoczęcia pilotażowego programu – mówi portalowi “Łączy Nas Piłka” Nina Patalon.

– Projekt skierowany jest do dziewczynek między piątym a ósmym rokiem życia. Nie tylko jego uczestniczki, ale także rodzice będą mogli przekonać się, że piłka nożna to wspaniały sport przeznaczony dla każdego. Rocznie około 1800 dziewczynek będzie mogło aktywnie i ciekawe spędzić czas wolny oraz przy okazji zainspirować się futbolem. Ten program to kolejna nowa inicjatywa PZPN, która ma przyczynić się do rozwoju piłki kobiecej, na czym nam bardzo zależy – dodaje Patalon.

Polski Związek Piłki Nożnej, żeby pomóc trenerom w lepszej orientacji wokół projektu, zaproponował cztery szkolenia, które odbędą się w październiku. Głównym motywem zajęć ma być bajka “Iniemamocni 2” – losy rodziny superbohaterów. Wśród uczestników projektu są nie tylko trenerki i trenerzy, ale także nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy, instruktorzy oraz byłe i aktywne piłkarki m.in. klubów Ekstraligi.

Gdzie będą odbywały się treningi? Zamieszczamy całą grafikę, w której znajdują się wszystkie lokalizacje w kraju:

Fot. UEFA, Łączy Nas Piłka