Magazyn Skrótów CLJ: 10. kolejka i ekscytujące zaległe spotkania

Od kilku tygodni doświadczamy takiej sytuacji, że w każdej kolejnej kolejce ligowej przekładane są po dwa-trzy mecze. Do tej pory emocjonowaliśmy się CLJ-ką tylko w weekend. Ten tydzień pokazał, że trzeba być czujnym, by nie ominąć kolejnego ekscytującego widowiska. Śląsk rozbił u siebie Legię Warszawa 5:1, a Korona Kielce wygrała z Zagłębiem Lubin 2:0.

W najnowszej odsłonie CLJ-ki od środka pojawił się Paweł Czaja, szkoleniowiec Korony Kielce U-18, na gorąco po spotkaniu z Zagłębiem Lubin opowiedział nam, jak widział ten mecz: – To był mecz, który mógł się różnie potoczyć w pierwszej połowie, gdyby Zagłębie pierwsze zdobyło gola – mogłoby to inaczej wyglądać w dalszej części meczu. A to my wyszliśmy jako pierwsi na prowadzenie. Uważam, że druga połowa była znacznie lepsza w naszym wykonaniu, jeśli chodzi o organizację gry, agresję i liczbę odbiorów w środkowej strefie boiska. Nie pozwoliliśmy rywalom na stwarzanie sytuacji podbramkowych.

Zaległe spotkania sprawiły, że Śląsk wrócił na fotel lidera, a Korona wyszła ze strefy spadkowej. W Magazynie Skrótów najważniejsze są jednak gole, a tych nie brakowało. Warto zwrócić uwagę na powtarzalność Mateusza Łęgowskiego w meczu z Cracovią (2:0), który strzelił dwie bramki z rzutów wolnych: