Reportaże

“Miś”, dziewczynki-trenerki i emocje na Narodowym. Z kamerą w Bydgoszczy – UKS Tęcza

“Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu” – śpiewał do szafy Wacław Jarząbek, trener drugiej klasy klubu KS Tęcza w filmie “Miś”. Co dzieło Stanisława Barei ma wspólnego z Tęczą Bydgoszcz? Założyciele szkółki piłkarskiej dla dziewczynek są fanami “Misia”. Czy ideologia “okołomisiowa” funkcjonuje na co dzień w bydgoskim klubie? Dlaczego za taktykę i wybieranie składu biorą się… małe zawodniczki, a nie trenerzy? 

To nie nasza pierwsza wizyta w UKS Tęcza. Pierwsze nasze spotkanie miało miejsce w 2019 roku, co udokumentowaliśmy reportażem tekstowym. Tym razem wraz z ekipą Weszło TV postanowiliśmy wam pokazać, w jaki sposób i gdzie trenują dziewczynki. Jak one wspominają Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”? Jak zareagowały na przegrany finał na Stadionie Narodowym z KKS-em Katowice?

Turniej “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kojarzy mi się z tym, że można z podwórka lub orlika wyjść na stadion, gdzie są kibice. Byłam po raz pierwszy na Stadionie Narodowym w Warszawie i emocje były wielkie. Stałam na bramce i czułam wielką ekscytację. Po prostu było super – mówi Amelia Sikora.

Fot. Youtube