Weszło Junior

20 milionów złotych na budowy zadaszeń boisk piłkarskich

Ministerstwo Sportu przeznaczy 20 milionów złotych na program budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Cel? Stworzenie całorocznych warunków do treningu i szkolenia piłkarskiego. Posiadacie już boisko o wymiarach minimum 90 na 45 m? Możecie ubiegać się o to, żeby zostało ono zadaszone. Co trzeba zrobić?

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich to odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów zadaszonych. W 2021 roku ruszy druga edycja tego programu. W ramach pilotażowej odsłony dofinansowano dwanaście inwestycji piłkarskich na łączną kwotę 18 878 950 zł.

Środki na realizację Programu pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ubiegać się o dofinasowanie dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej można w dwóch wariantach realizacyjnych:

  1. zadaszenie istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 m x 45 m;
  2. budowa nowego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego (105 m x 68 m) wraz z jego zadaszeniem.

Koszty realizacji zadań inwestycyjnych mogą wynieść: do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 1,5 mln zł, w przypadku pierwszego wariantu oraz 3 mln zł w przypadku wariantu drugiego. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać w terminie od 1 do 15 marca 2021 roku.

Źródło: gov.pl

Fot. Newspix