Weszło Junior

Jacek Magiera zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski U-19

Ta informacja jest dużym zaskoczeniem. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że wraz z dniem 11 marca 2021 roku Jacek Magiera przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19. 

Wiosną “biało-czerwoni” mieli rozpocząć eliminacje do Mistrzostw Europy U-19, ale w ostatnich tygodniach UEFA poinformowała, że ze względu na rozrastającą się pandemię, wszelkie turnieje młodzieżowe poniżej 21. roku życia zostaną odwołane i przełożone.

Jacek Magiera był związany z PZPN-em od marca 2018 roku. Z reprezentacją Polski U-20 brał udział w mundialu, który był rozgrywany w naszym kraju, a od lipca 2020 roku przejął obowiązki selekcjonera kadry do lat 19.

– Chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Pracowałem w znakomitych warunkach, wszystko zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogłem skupić się wyłącznie na pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, rozwoju zawodników. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość pojechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań – powiedział “Łączy Nas Piłka” 44-latek.

Fot. Newspix