Weszło Junior

Mariusz Rumak wraca na trenerską ławkę. Poprowadzi kadrę do lat 19

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj, że nowym selekcjonerem kadry Polski do lat 19 zostanie Mariusz Rumak. Były szkoleniowiec Lecha Poznań czy Zawiszy Bydgoszcz zastąpi na tym stanowisku Jacka Magierę, który w tym tygodniu związał się ze Śląskiem Wrocław. 

Dla pochodzącego z Drawska Pomorskiego Rumaka będzie to pierwsza praca z młodzieżowymi reprezentacjami kraju. Od sierpnia 2019 roku pozostawał bez zatrudnienia, a ostatnim klubem, który prowadził, była I-ligowa Odra Opole. Jakie wyzwania czekają tutaj 43-latka? UEFA poinformowała niedawno, że eliminacje do mistrzostw Starego Kontynentu zostają przełożone, więc na razie będzie mógł jedynie zmierzyć się w meczach towarzyskich, o ile te w ogóle się odbędą.

Jednocześnie PZPN poinformował o jeszcze jednej rozsadzie w młodzieżowych reprezentacjach Kadrę U-20 przejmie Miłosz Stępiński, który w przeszłości był już związany z tą kategorią wiekową (w latach 2015-2016), a ostatnio po nieudanych eliminacjach do europejskiego czempionatu podziękowano mu w seniorskiej kadrze kobiet.

Fot. Newspix