Reportaże

Błyszczy, świeci i niszczy przeciwników. Z kamerą w Diamonds Academy

“Diament świeci, diament błyszczy, diament przeciwników niszczy. Diament ty, diament ja, dzisiaj Diamonds wygrywa. Go Diamonds” – ta dumna przyśpiewka należy do Diamonds Academy, czyli warszawskiej szkółki piłkarskiej zajmującej się tylko i wyłącznie szkoleniem dziewczynek. Dlaczego trenerami w tym klubie są głównie kobiety? Jak wygląda trening przygotowujący do “Zielonych Wyzwań”? Co sprawiło, że zgarnęli główną nagrodę za lutowe wyzwanie? Postanowiliśmy to sprawdzić i udokumentować materiałem filmowym.

– Chcieliśmy mieć coś, co kojarzy się z kobietami, stąd pojawiły się diamenty. Później cała układanka i puzzle nam się nieźle ułożyły, bo diament jest to też ustawienie piłkarskie. Można też szlifować diament jak piłkarski talent. To wszystko tak się złożyło, że ta nazwa kupiła nasze serca i już została na stałe – wyjaśnia, skąd wziął się pomysł na nazwę Diamonds Academy, Magdalena Dembińska, jedna ze współzałożycielek klubu.

Diamonds Academy szkoli dziewczynki od 4. roku życia aż do juniora. W klubie mają ok. 200 zawodniczek i pracują na autorskim programie szkolenia, który pomagała im ułożyć Nina Patalon, koordynatorka szkolenia piłki nożnej kobiet PZPN. Zajęcia z najmłodszymi prowadzą tylko i wyłącznie trenerki. Trudno znaleźć w tym projekcie mężczyzn, aczkolwiek znajdziemy pojedyncze rodzynki, o czym dowiecie się z poniższego materiału na Weszło TV:

Fot. Youtube