Weszło Junior

U-16: Nie ma powtórki z weekendu. Polacy przegrali ze Słowenią

“Biało-czerwonym” nie udało się powtórzyć wyniku z niedzieli, kiedy pokonali 1:0 reprezentantów Słowenii. W rozgrywanym w środę rewanżu w Kranskiej Gorze reprezentanci Polski do lat 16 przegrali 2:3.  

Minęło sporo czasu od ostatnich zgrupowań młodzieżowych reprezentacji kraju, a to oczywiście z racji tego, że ze względu na pandemię – takowe były niemożliwe. Świat wraca jednak do normalności, więc “biało-czerwonym” udało się nawet wyjechać na zagraniczne zgrupowanie, w trakcie którego zmierzyli się dwukrotnie z rówieśnikami ze Słowenii.

Pierwszym spotkanie rozgrywanym w miniony weekend podopieczni Dariusza Gęsiora wygrali 1:0, a na listę strzelców wpisał się Oliwier Sławiński. W rewanżu to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie, natomiast Polakom udało się wyrównać dzięki trafieniu Tomasza Walczaka. Po zmianie stron Słoweńcy zdobyli kolejne dwie bramki, a gości było już tylko stać na gola Oliwiera Sławińskiego z przedostatniej minuty regulaminowego czasu gry, które jednak nie uchroniło ich przed nieznaczną porażką.

Wyjściowy skład Polaków: Antoni Mikułko, Bartosz Tomaszewski, Bartosz Falbierski, Dawid Zięba, Mateusz Wójcik, Tomasz Walczak, Dawid Gruszecki, Bartosz Płocki, Miłosz Skowronek, Mikołaj Nasalski, Maksymilian Dziuba.

Fot. Newspix