Weszło Junior

Zmiany w sztabach szkoleniowych akademii Legii

Młodzi zawodnicy “Wojskowych” rozpoczęli niedawno przygotowania do startu nowych rozgrywek. Część z nich będzie prowadzona przez innych szkoleniowców. Jakie zmiany zaszły w Legia Training Center?

Władze akademii mogą być trochę rozczarowane wynikami z ubiegłego sezonu. Rezerwom ponownie nie udało się awansować do II ligi, w CLJ U-18 zajęli dopiero piątą lokatę, a medal mistrzostw Polski wywalczyli tylko w kategorii trampkarzy starszych, w dodatku – brązowy. Nie widać również, żeby tabuny zdolnych piłkarzy dobijały się do pierwszego zespołu prowadzonego przez Czesława Michniewicza.

W akademiach latem często dochodzi do zmian i nie inaczej było w Książenicach. Jeżeli chodzi o nowe twarze, koordynatorem grup U10-U14 został Patryk Seppelt Górajewski, który jest blisko związany ze Stanami Zjednoczonymi. W przeszłości był szkoleniowcem drużyny uniwersyteckiej, dyrektorem coachingu w Hussars United Chicago, a także współpracował z tamtejszą federacją. Ostatnio był trenerem-edukatorem w Niemieckim Związku Piłki Nożnej.

Do ważnej zmiany doszło także w zespole rezerw. Nowym trenerem drużyny został Marek Gołębiewski, którego wcześniej mogliśmy kojarzyć z prowadzenia Escoli Varsovia w Centralnej Lidze Juniorów U-18 oraz, później, Skry Częstochowa.

“Legioniści” postanowili też wzmocnić swoją akademię kilkoma… byłymi piłkarzami. Od lipca w Dziale Rozwoju Indywidualnego pracują Dariusz Kubicki, Marcin Mięciel i Inaki Astiz.

Sztab trenerski Legii Warszawa na sezon 2021/22:

U9 – Rafał Wajman
U10 – Łukasz Listwa
U11 – Mateusz Majewski (pierwszy trener), Michał Konieczny (asystent)
U12 – Jakub Zapaśnik, Artur Dworczyński
U13 – Rafał Klimkowski, Mateusz Gut
U14 – Jakub Renosik, Tomasz Kycko
U15 – Dariusz Rolak, Maciej Pietraszko
U16 – Filip Raczkowski, Radosław Pruchnik
U17 – Rafał Gębarski, Tomasz Bąbel
U18 – Grzegorz Szoka, Norbert Misiak
Drugi zespół – Marek Gołębiewski, Sławomir Cisakowski

Fot. Newspix