Weszło Junior

Rafał Ulatowski: “Najważniejsze dla mnie jest to, że jesteśmy innowatorami”

Jak wyglądały ostatnie miesiące pracy w akademii Lecha Poznań? Jakie mają plany najbliższą przyszłość? Na te pytania postanowił odpowiedzieć, Rafał Ulatowski, dyrektor szkolenia akademii w rozmowie z klubową telewizją.

W minionym sezonie dwie drużyny Lecha Poznań – U-15 i U-17 awansowały do finału Mistrzostw Polski, ale w obu przypadkach skończyli ze srebrnymi medalami. – Czujemy rozczarowanie. Fakt, dotarcia do finału cieszy, bo podkreśla naszą pozycję w piłce młodzieżowej w Polsce. Aczkolwiek, kiedy jesteś już w finałach, to chcesz je wygrywać, a nie po to, żeby w nich tylko uczestniczyć – podkreśla Rafał Ulatowski.

Trwają prace budowlane Centrum Badawczo-Rozwojowe i symulator skills.lab. Co to zmieni w szkoleniu w akademii Lecha, gdy będzie można korzystać z tych nowoczesnych miejsc? – Najważniejsze dla mnie jest to, że jesteśmy innowatorami. Będziemy pierwsza akademią w Polsce, która ma takie urządzenie jak skills.lab. Ono ma poprawić technikę, umiejętności indywidualne, podejmowanie jak najlepszych decyzji w jak najkrótszym czasie. Nad samym planem rozwojowym treningów będziemy współpracować z firmą austriacką, która nam to organizuje – wyjaśnia.

Cały wywiad z Ulatowskim poniżej:

Fot. Newspix