U-19: Porażka z Norwegią w debiucie Mariusza Rumaka

Mariuszowi Rumakowi zabrakło kilkudziesięciu sekund, żeby rozpocząć swoją przygodę z młodzieżową reprezentacją kraju od remisu. Jednakże rozpoczyna ją od porażki, ponieważ „biało-czerwoni” ulegli 1:2 rówieśnikom z Norwegii.

Reprezentanci Polski do lat 19 przebywają aktualnie na towarzyskim turnieju w Skandynawii. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się z gospodarzami, którzy od 21. minuty musieli… gonić wynik, gdy piłkę w siatce umieścił Dominik Marczuk ze Stali Rzeszów. Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo, bo już kilka minut później do wyrównania doprowadził Seedy Jatta.

Wydawało się, że zawodnikom znad Wisły uda się wywalczyć w tym starciu przynajmniej jeden punkt, natomiast w doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa dla miejscowych zdobył Oscar Bobb. Polacy szansę na rehabilitację dostaną już w najbliższy wtorek, kiedy zmierzą się w miejscowości Moss z Duńczykami.

Polska 1:2 Norwegia
Dominik Marczuk 21′ – Seedy Jatta 28′, Oscar Bobb 93′

Skład Polaków: Krzysztof Bąkowski – Ariel Mosór, Jakub Kisiel (67′ Adrian Bukowski), Kacper Urbański (53′ Iwo Kaczmarski), Dominik Marczuk, Piotr Starzyński, Aleksander Buksa (67′, Szymon Włodarczyk), Mariusz Fornalczyk (46′ Olivier Sukiennicki), Paweł Koncewicz-Żyłka, Daniel Hoyo-Kowalski, Marcel Błachewicz.