Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #8

Nowy koordynator w Departamencie ds. szkolenia bramkarzy w Pogoni Szczecin, szkolenie skautingowe w Jagiellonii Białystok oraz nabory do Śląska Wrocław – zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji z topowych polskich akademii.

Lech Poznań:

Rocznik 2011 “Kolejorza” wybrał się ostatnio na turniej do Ząbkowic Śląskich i… go wygrał. “Lechici” w finale okazali się lepsi od rówieśników z Zagłębia Lubin. Pozostałe drużyny wzięły udział w zmaganiach ligowych:

Rocznik 2008 – Steico Noteć Czarnków 2:3 Lech Poznań
Rocznik 2009 – Poznańska 13 Poznań – Lech Poznań
Rocznik 2010 – Lech Poznań – Warta Poznań
Rocznik 2012 A – Lech Poznań – GKS Sątopy
Rocznik 2012 B – Poznaniak Poznań – Lech Poznań

Śląsk Wrocław:

Co tam słychać na Dolnym Śląsku? Wrocławianie zorganizowali niedawno nabory do akademii. – Za nami nabór do najmłodszych grup akademii Śląska, czyli roczników 2014-2016. Spotkaliśmy się na stadionie przy ul. Oporowskiej, żeby fajnie spędzić ten dzień z młodymi adeptami futbolu, którzy chcą rozpocząć swoją piłkarską przygodę – wyjaśnia w poniższym materiale wideo Wojciech Pawłowski, koordynator drużyn młodzieżowych w Akademii Śląska Wrocław:

Pogoń Szczecin:

Pogoń Szczecin zyskała nowego koordynatora w Departamencie ds. szkolenia bramkarzy w akademii. Został nim Grzegorz Otocki,  który z klubem jest związany od prawie 12 lat. – Pierwsze kroki stawiałem w sztabie obecnego wiceprezesa PZPN, Macieja Mateńki. To on zaproponował mi, żebym spojrzał na piłkę z tej drugiej strony. W projekcie budowy Akademii uczestniczę praktycznie od początku. Dzięki temu widzę, jak ogromny postęp przez ten czas zrobiliśmy. Mamy świetną infrastrukturę, znakomitą kadrę trenerską oraz wielu bardzo zdolnych bramkarzy. Wspólnie musimy zrobić wszystko, by ten potencjał wykorzystać i wznieść cały projekt na jeszcze wyższy poziom – powiedział Otocki w rozmowie z klubową stroną.

Jagiellonia Białystok:

“Duma Podlasia” zorganizowała w tym tygodniu szkolenie skautingowe dla wszystkich, którzy byliby zainteresowani wyszukiwaniem, obserwowaniem oraz przygotowywaniem raportów o piłkarskich talentach.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Jagiellonii Białystok:

Młodziczki – Forty Piątnica – Jagiellonia Białystok
Orliczki – udział w turnieju
Rocznik 2011 – udział w turnieju
Rocznik 2010 – Jagiellonia Białystok – Warmia MOSiR Grajewo
Rocznik 2009 – Jagiellonia Białystok – AP Brylant Bielsk Podlaski

Raków Częstochowa:

Akademia Rakowa Częstochowa ostatnio “chwaliła się” wynikami w najmłodszych grupach dziecięcych, ale po komentarzach ludzi na Twitterze, że słabo informować o tym, że np. drużyna U-10 pokonała rywala 28:0, usunęli grafiki oraz przeprosili.

Zagłębie Lubin:

Chłopcy z zespołu U-7 wzięli udział w swoich pierwszych piłkarskich zawodach. W Turnieju Ligi Trawiastej rozegrali pięć spotkań. Jak sobie poradziły starsze roczniki? Drużyna do lat 11 brała udział w turnieju w Ząbkowicach Śląskich, o którym wspominaliśmy wcześniej, ekipa do lat 12 zmierzyła się w lidze z FA Głogów, “Miedziowi” w kategorii wiekowej do lat 13 rywalizowali z Jaworzanką Jawor i Nysą Zgorzelec, trampkarze pokonali 5:0 Polonię-Stal Świdnica, natomiast w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych Zagłębie Lubin wygrało aż 9:0 z Górnikiem Polkowice.

Wisła Kraków:

Arkadiusz Ziarko, którego mamy okazję regularnie oglądać w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18, związał się dwuletnim kontraktem z klubem. Tak samo postąpił Kacper Klimek, który występuje w juniorach młodszych.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Wisły Kraków:

U-11: Wisła Kraków – Pcimianka Pcim
U-12: Słowik Olkusz – Wisła Kraków
U-13: Wisła Kraków – AP 21 Chrzanów
U-14: Wisła Kraków 7:3 Dunajec Nowy Sącz oraz Garbarnia Kraków 2:4 Wisła Kraków

Fot. Newspix