Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #9

Pogoń Szczecin rozpoczyna treningi formacyjne, natomiast przy Bułgarskiej pojawiło się prawie 100 młodych adeptów piłki nożnej, którzy wzięli udział w Lech Talent’s Day. Co jeszcze wydarzyło się w minionym tygodniu w największych polskich akademiach?

Wisła Kraków:

Chłopcy z drużyn U-12 oraz U-13 w tym tygodniu po raz kolejny rywalizowali w rozgrywkach międzynarodowej Interligi. Ich przeciwnikami było czeskie Hradec Kralove oraz Banik Ostrawa. Udział w turnieju mają za sobą również zawodnicy z zespołu U-10, którzy zaprezentowali się z dobrej strony na Jarosław Cup.

Legia Warszawa:

Na zawodach w Jarosławiu pojawiła się także Legia. Jak poradziły sobie w minionych siedmiu dniach ich starsze roczniki? Drużyna do lat 11 podejmowała w rozgrywkach ligowych Barca Academy Warszawa, ekipa do lat 14 pokonała 4:0 Znicz Pruszków, a zawodnicy rywalizujący w Ekstralidze U-16 ograli 5:2 SEMP-a Warszawa oraz 3:1 Escolę Varsovia.

Pogoń Szczecin:

“Portowcy” już w najbliższą środę rozpoczną rywalizację w UEFA Youth League i właśnie z tej okazji klub przygotował… okolicznościową koszulkę, którą można zakupić w sklepie internetowym. Ważniejsza informacja jest taka, że Akademia Pogoni Szczecin rozpocznie treningi formacyjne. – Długo szukaliśmy ogniwa łączącego trening indywidualny w młodszych rocznikach z pracą w starszych kategoriach wiekowych. Trening formacyjny jest właśnie odpowiedzią na nasze potrzeby. Stojąc u progu pierwszego zespołu, ta specjalizacja również jest bardzo istotna. Nie ma co ukrywać – o sukcesie w dorosłej piłce zdecydują właśnie predyspozycje indywidualne na danej pozycji – mówi klubowej stronie Marcin Łazowski, prezes Pogoń Szczecin Football Schools.

Śląsk Wrocław:

Ten tydzień minął we Wrocławiu pod znakiem turniejów dziecięcych. Zespół U-11 udał się do Kleszczowa, gdzie zmierzył się z Cracovią, Skrą Bełchatów i Skrą Częstochowa, natomiast drużyna U-9 pojechała na zawody do Chełmka. Młodsi chłopcy – z roczników 2013 i 2014 – rozegrali wartościowe sparingi z rówieśnikami z ŁKS-u Łódź.

Lech Poznań:

Blisko 100 chłopców pojawiło się na Lech Talent’s Day, żeby zaprezentować trenerom akademii “Kolejorza” swoje umiejętności. Ciekawe warsztaty mają za sobą zawodnicy z roczników 2010-2011, którzy przed starciem pierwszego zespołu z Wisłą Kraków mogli spotkać się i porozmawiać z Jarosławem Araszkiewiczem, 12-krotnym reprezentantem kraju.

Komplet spotkań młodzieżowych zespołów Lecha Poznań:

Rocznik 2008: Poznańska 13 Poznań 0:3 Lech Poznań
Rocznik 2009: Lech Poznań 9:0 Unia Swarzędz
Rocznik 2010: udział w turnieju w Licheniu
Rocznik 2011: Lech Poznań – Akademia Piłkarska Reissa Piła
Rocznik 2012 A: SF Luboń – Lech Poznań
Rocznik 2012 B: Lech Poznań – AKF Poznań

Zagłębie Lubin:

Lubinianie w tym tygodniu zorganizowali “Pożegnanie Lata” dla niemal 200 przedszkolaków, którzy wzięli udział w różnych zabawach, konkursach i grach. Jak “Miedziowi” radzili sobie na boiskach? Zespół do lat 14 przegrał 1:3 z Olympic Junior Wrocław, a ekipa U-16 pokonała 4:1 Wrocław Academy.

Fot. Newspix