Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #10

Raków Częstochowa gości obecnie prof. Dario Rivę, twórcę programu Delos, który m.in. poprawia propriocepcję młodych zawodników, Lech Poznań ogłosił, że ma nowego trenera od przygotowania fizycznego, natomiast udział w kilku turniejach mają za sobą chłopcy oraz dziewczynki z Akademii Wisły Kraków.

Lech Poznań:

“Kolejorz” ma nowego trenera od przygotowania fizycznego. Został nim Duńczyk, Mathias Marker. Jak w tym tygodniu wypadły najmłodsze drużyny Lecha Poznań? Rocznik 2011 brał udział w turnieju Trzuskawica Cup, rocznik 2010 rywalizował w rozgrywkach ligowych z AP Reissa Poznań Gostyń, rok starsi chłopcy pokonali na wyjeździe AP Reissa Poznań (3:1), natomiast zespół prowadzony przez Łukasza Chęcińskiego ograł 5:0 Wartę Śrem.

Wisła Kraków:

Turniejowy tydzień w stolicy Małopolski. Drużyna U-11 również brała udział w Trzuskawica Cup, a ponadto ci sami zawodnicy rywalizowali w turnieju im. Kazimierza Górskiego, zespół do lat 10 zagrał w Ekstralidze Talentów, a dziewczynki dzisiaj mierzą się z chłopcami w Tauron Arenie. Jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe, “Biała Gwiazda” rozegrała spotkanie z Garbarnią (U-12), zremisowała 1:1 z Pogonią Skotniki oraz przegrała 0:5 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (U-14).

Legia Warszawa:

Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy drużyn U10-U18 spotkali się ostatnio w Legia Training Center na warsztatach, podczas których musieli wykazać się: sprawnością fizyczną, wiedzą teoretyczną o treningu piłkarskim czy… znajomością historii klubu.

Komplet wyników młodzieżowych zespołów Legii Warszawa:

U-10: zmierzyli się z UKS-em Varsovią
U-11: zagrali na własnym boisku z PUKS-em Ochota Warszawa
U-12: rywalizowali z STF Champion Warszawa
U-13: również rozegrali spotkanie z STF-em
U-14: wygrana 4:0 z RKP Broń Radom
U-16: pokonali na wyjeździe 4:0 Znicz Pruszków

Raków Częstochowa:

W Częstochowie przebywa aktualnie prof. Dario Riva, twórca systemu Delos, który pomaga młodym zawodnikom w zapobieganiu kontuzji oraz poprawia ich zachowanie na boisku.

Zagłębie Lubin:

U-8: udział w Turnieju Ligi Trawiastej w Polkowicach
U-13: zwycięstwo 4:0 z Górnikiem Polkowice
U-14: “Miedziowi” pokonali 1:0 Parasol Wrocław
U-16: remis 4:4 ze Śląskiem Wrocław

Pogoń Szczecin:

“Portowcy” rozpoczęli swoją przygodę z Młodzieżową Ligą Mistrzów od wysokiego zwycięstwa i to jest zdecydowanie najważniejsze wydarzenie, jakie miało miejsce w tym tygodniu w szczecińskiej akademii.

Fot. Newspix